

Je plechovka legální?
myslim, ze po tom ctu stejne nepujde, ale pro jistotu - je pouzivani plechovky legalni? diky, ondra
myslim, ze po tom ctu stejne nepujde, ale pro jistotu - je pouzivani plechovky legalni? diky, ondra
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Doporucuji pouzivat plechovku typu solvex a pripadne kontrole namluvit, ze je to na odmerovani pripadneho myti rukou za deste
.
anebo proste na plot navesim UTP, pretahnu to pres silnici a hotovo
Musím tě zklamat. I UTP (nebo jakýkoliv komunikační kabel nebo drát) smí být dle Tel. K. zákona jen uvnitř pozemku jednoho majitele
.
Aha, takze kdyz se chci domluvit se sousedem a dat si k nemu na strechu AP ( ma dum o patro vyssi, navic stoji mimo stromy ktere me cloni ) a natahnout k nemu asi 8 metru vzuchem UTP, tak porusuju zakona? Prestoze to jde jen z naseho na jeho pozemek?
Přesně tak
.
No, stejne to tam natahnu
Činíš chybu. Jediné správné řešení, je objednat si propojení u nějaké telekomunikační firmy, nejlépe Správy dálkových kabelů. Přijedou ti na zahradu s bagry a buldozery, vloží 2m hluboko tlustej kablel jak borovici. Na pozemku budeš mít věcné břemeno, že nad tím šlauchem nesmíš nic stavět ani kopat. Majiteli káblu budeš platit měsíčně kolem 10 000.- za pronájem drátu. Jako odměna tě může hřát pomyšlení, že nepřekračuješ zákon a jsi spořádaný občan.


Jeste dodam, ze nehyzdim okoli, jelikoz bydlim v pamatkove zone.. kdyz si vezmu ty draty mezi panelakama, pres ulici, klidne 50m vzduchem.. to uz mi tech 8m prijde jako prd. A jim to taky nechavaj.
Co čteš? Já ti nerozumím...
čtú - to ta moje diakritika
Správně když čteš, píše se to s "u". Nepoužívej prosím nářečí, to je pak čtenář zmaten ještě víc.
nareci nepouzivam, ale jsem zvykly psat bez diakritiky - mam nemeckou klavesnici a je to rychlejsi
dam si na to ale pozor. navic na me budouci skole budou vyucovat psani vsema deseti, takze se mozna naucim i psat s diakritikou 
Dobrá, tak já ti to prozradím. Existuje klávesa Shift (na každé klávesnici jsou dokonce 2 - levý a pravý). No a když tuto klávesu použiješ i v textu bez diakritiky (na netu běžná věc) je hned vidět, že se jedná o zkratku a ne o sloveso číst. Posuď sám:
to vypadá, jako když po něčem čteš.
To vypadá jako zkratka Českého komunikačního úřadu bez diakritiky.
Pokud to nemáš na klávesnici napsáno, či na klávese Shift máš pouze šipku a nevíš, nač ta klávesa je, můžeš se podívat na
http://lkrata.xhosting.cz/navody/klavesnice/klavesn ice.html
je tam klávesnice a když myškou najedeš na nějakou klávesu, zjeví se "bublina" s nápovědou, k čemu je ta klávesa dobrá.
kdyz pisu neco formalnejsiho, tak to delam takle - zkratky pisu velkyma a svoje kresni jmeno uplne na konci textu s velkym prvnim pismenem, velka pismena na zacatcich vet si myslim, ze jsou nesmysl.
Ano, jistě se dají zrušit velká písmena, interpunkce atd. I mezery mezi slovy zdržují. Jen se obávám, že potom budeš moci psát jen sám sobě, protože tomu nikdo nebude rozumět.
tojenapadvyhodimemezeryzbytecnezdrzuji
mezijednotli vymislovyjedelatnebudemajednotlívevetyoddelovatente rem
vsechnodopadneokzalistkynafok,
sofercsadmaosch umannazajem.
mistrodcsaoznamoumanapko,
jejibratrvou nzdelasestricku
ajestebichzlikvidoval"y"kdositomapamatovatkdesecopi seatakibismetakhlemohlimluvitatobisemilibilo
smhlskjstkkncm