Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Při spuštění počítače internetu zároveň nenaběhne plocha

Dobrý den,
můj problém je, že když mám zapnutý internet (tím myslím modem a router) a poté spustím počítač najede jen čistá plocha bez ikon a lišty a nic nejde spustit. Pak musím vypnout internetové připojení a počítač restartovat a znovu vše připojit. Dá se to nějak odstranit?

Mám windows XP, prohližeč IE 8, iternetové připojení od UPC s modemem a routrem, do kterého jsou zapojeny dva počítače. Druhý jede bez problémů. Zkoušela jsem kontrolu avastem před najetím systému a spyware terminator 2012, nic se neobjevilo. Také zkoušku připojení, restart routru i modemu a nic.

Předem díky za pomoc.

zkus režim nouze, jestli funguje.
přeinstaluj ovladače síťovky. problém může být tam, nebo ve win socketu, popřípadě v blokovadlech(avast, spy term apod.).
----

Přeinstalovala jsem ovladače síťovky a nepomohlo to. Režim nouze se zapnutým připojením nefunguje, vůbec nenajede. Co mám udělat s tím win socketem nevím. Avast i spyware terminator mám zakázané, při najíždění windows jede jen firewall.