Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Recovery partition

Zdravím

Od kedy som si rozšíril ntb o 1 partíciu aby som si pred preinštalovaním windowsu zálohoval dáta, tak mi nejde spustiť inštalácia z recovery partition. Je nejaká šanca to opraviť? alebo budem nútený použiť neoriginal CD?

1. jak/cim si to "rozsiroval o 1 particiu"?
2. jak sa prejavuje to nejde spustit recovery?

trebars ti ten SW posahal tabulku particii alebo zrusil recovery particiu. Alebo ma BIOS teraz chaos a nechape ktora je recovery partisna, alebo si zmenil aktivnu particiu (nevieme co si tam robil) skus dat particie presne do povodneho stavu a data si zalohuj na ext.disk.

Robil som to podľa tohto návodu:
anp.zive.sk

Ak sa pokúšam spústiť inštaláciu z recovery partition vypíše toto:

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause.
To fix the problem:

1. Insert your Windows installation disc and restart your computer.
2. Choose your language settings, and then click "Next."
3. Click "Repair your computer."

If you do not have this disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.

Status: 0xc0000225

Info: The boot selection failed because a required device is inaccessible.

Spustenie nástroja na obnovu pomocou recovery, je možné dvoma, na sebe nezávislými spôsobmi:
- BIOS výrobcu notebooku, podporuje túto funkciu, spustí sa nástroj na obnovu ktorý je súčasť BIOS-u
- notebook nabootuje z externého média, toto bootovacie medium vytvoril nástroj na obnovu pri svojom spustení z Hard disku.

Pri druhom spôsobe, je typicky možné, obnoviť aj úplne zmazaný HDD, prípadne vytvoriť klon pôvodneho disku na úplne nový disk.

Akékoľvek návody, obrázkové, step by step, bez pochopenia mechanizmu deja, sú nebezpečné.
Manipulácia s partíciami patrí k obzvlášť nebezpečným akciám. Dávať userom rady typu, je to bezproblémová, úplne bežná akcia, je bláznivé. Autor je blbec alebo naháňa zákazníkov drobným servisom PC techniky ... :-D

alebo budem nútený použiť neoriginal CD?

můžeš použít kopii originálního (oem) cd, ke kterému použiješ svůj notebukový coa štítek s originálním product key.

někteří (většina) výrobců jsou dementní, a nepředpokládají že domácí lamy si dokáží rozdělit disk, a přesto spoléhají na funkčnost recovery partition. ta najednou není druhá v pořadí, a recovery při obnově selže nebo se vůbec nespustí.

touhu obnovovat systém dříve než po 8 letech nechápu - a kdybych si neodjebal řadíč paměti, instalace by se mnou vydržela celý dekameron.

použij instalační oem cd + tvůj product key + tvé znalosti ... a instalace proběhne bez problémů.