Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samsung Galaxy Y - Použití polohy GOOGLE - Co nastavit?

Ahoj, prosím vás mám mobil Samsung Galaxy Y a potřeboval jsem obnovit tovární nastavení, tak jsem tak udělal a když se mobil zapnul po obnovení továrního nastavení, tak mi tam vyskočilo, jestli mám účet GOOGLE, nebo jestli ho chci založit, nebo že ho založím později (PŘESKOČIT), dám přeskočit a potém se mi na mobilu napíše:

Použití polohy GOOGLE:)
Služba pro určování polohy od společnosti Google poskytuje aplikacím údaje o vaší přibližné poloze bez využití systému GPS

Tyto funkce můžete deaktivovat v nastavení v částech Poloha a zabezpečení a Vyhledávání.

1. Umožnit službě zjišťování polohy, kterou provozuje společnosti Google, shromažďovat anonymní dala o poloze. Data budou shromažďována i v případě, že nebudou spuštěny žádné aplikace.

2. Používat funkci Moje poloha pro výsledky vyhedávání a další služby Google

Prosím vás, nemohl by mi někdo nějak podrobněji vysvětlit bod 1 a bod 2, můžu ho zaškrtnout nebo odškrtnout a nevím jestli zaškrtnout nebo ne..Budu rád za rady, děkuji :)

Tuto funkci používá Google např. k tomu, že když zadáš do jejich vyhledávače např. "kolo", nabídne se ti mapa s prodejnami kol v tvém okolí, ať jsi v Aši, nebo v Ostravě. Rovněž pokud se podíváš na mapu, naběhne ti místo s tvojí současnou polohou. No a je na tobě, zda sledování tvé polohy povolíš, nebo ne. Stejně tě sleduje operátor, milion kamer....

Super, v textu je psáno o první fajfce a dole v komentech je napsáno o druhé fafce..Je tam napsané, že když nezaškrtnu druhou fajfkku, tak přijdu o funkce map, latitude atd..Nemůžu používat svoji polohu v aplikacích..Myslíte že když zaškrtnu jen druhou možnost, že mi to taky bude žrát baterku jak ta první možnost? Díky :)

Já osobně si myslím, že tyto funkce nemají rozhodující vliv na výdrž baterie. Současní výrobci telefonů v honbě za co nejlehčím a nejtenčím telefonem používají pidiakumlátory. Máme sice tenké a lehké telefony, ale v kapse musíme mít nabíječky do sítě a auta. Že je to podstatně větší zátěž, než pořádný akumulátor v telefonu se v reklamních parametrech neuvádí.
Využívej komfortu, který ti chytrý telefon umožňuje a telefon dávej každý večer na nabíječku.