Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktovanie CPU AMD Sempron 3100+

Tak ma tu zaujal článok o taktovaní CPU, a uvážil som že by nebolo naškodu pretaktovať aj moj procesor jediný problém je v tom že ja sa neviem dostať resp. nemôžem do BIOSU http://pc.poradna.net/question/view/30772-problem-s -monitorom

Nešlo by to nejako urobyť cez windows (XP Pro), cez nejaké utility alebo proste nejak bez použitia BIOSU.

PC ZOSTAVA:

ABIT KV8 Pro 3rd eye
AMD Sempron 3100+ (1836Mhz)
350W zdroj
160GB HDD
2x512MB RAM
ATI Radeon 9800

CHLADENIE:
aktivny+pasivny chladič na CPU (2220rpm momentálne)
aktívny+pasivny na GF
a 2 akt. chaldiče zozadu (jeden zdroj) a jeden len vháňa vzduch do bedni
+ nejaké funy na ale neviem to presne opísať

-dúfam že takýto opis chladičov by stačil

Ano aj nie. To by bolo na dlhu debatu, vyries si ten BIOS je to jednoduchsie.
Chcem sa len vyjadrit k tomu zadnemu vetraku. Vzadu by mali vsetky vetraky fukat von, aby bol prietok vzuchu v celom kejse, a nie len na zadnej stene medzi vetrakom a zdrojom (ak jeden zadny vetrak fuka dnu a iny zadny vetrak von, vsetko ostatne v kejse sa uvari :-))