Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zobrazení náhledů miniatur MOV,AVI

Mám fotoaparáty Nikon,ten novější dělá videosekvence v AVI,starší foťák nahrává v MOV.
Na netbooku mám nainstalované přehrávače KMP, VLC a WMP.
KMP mi přehrává bezvadně i to MOV.
Pokud však chci obrazit náhledy miniatur,zobrazí se mi JPG (fotosnímky)a u videa pouze miniaturi AVI. U MOV se zobrazují pouze ikonky VLC.
Čím to je,že u toho MOV se ty miniaturní náhledy nezobrazují.
Nechci mít nainstalováno zbytečně moc kodeků a pod.
Oblíbila jsem si KMP protože přehraje vše.VLC mám nainstalovaný,abych mohla sledovat TV NOE.
Je zajímavé,že dříve se mi miniatury MOV zobrazoaly a naopak u AVI se zobrazovaly jen ikony WMP.Ale to jsem měla něco jinak nainstalováno.Pak mi technik v servisu nainstaloval stávající přehrávače,jak výše uvádím.
Může mi někdo poradit,proč se u MOV zobrazují jen ikony.Zobrazování miniatur je velice praktická věc.
Díky předem za radu.Ludmila

Děkuji za odpověď.Ano,je to tak,před tím byl nainstalovaný QUICK TIME.Tak to bude tím.Myslela jsem si to a Vy mo to potvrzujete.Má to tedy cenu ještě si znova nainstalovat ten Quick Time? Že to vše pak jde a nabíhá těžkopádně,je fakt.
Tato Poradna Net je bezva.A děkuji všem,co se nám obyčejným uživatelům snaží poradit.Hezký den Ludmila

jak říkám, s náhledy videa nemám dobrou zkušenost a zakazuju je.
místo celého quick-time jde nainstalovat jakýsi "quick time alternative", snad je to menší moloch. pak by se přehrávání .mov formátu asociovalo s ním. (nebo jen přidá svůj kodek do systému, ať ho využijí i jiné playery? nevím, neznám)