Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Instalace OS XPprof. na NTB Toshiba Satellite Pro, puvodne OS VISTA

zdravim,
mam problem s rozpoznanim jednoho oddilu ntfs pri instalci XPprofSP3 na starsi NTB. Puvodne tam byly Visty (tady u te rady byl povolen downgrade, protoze to bylo desne pomale). Pri prepnuti radice na kompatibilni v biosu, instalacka xpprof SP3 nevidi systemovy oddil c jako ntfs, recovery a data ano (jsou tam tri oddily ntfs). Pritom UBUNTU i Linux Live, disk identifikuji bez problemu a vse na nem prectou (zalohoval jsem data). Souvisi to nejak s prepnutim AHCI/kompatibile ? Pokud to nebude nezbytne nutne nechci formatovat oddil c (schoval jsem tam jeste cast dat). Nevim take jestli ten bios co tam je pro Visty se hodi i pro XPprof. Diky za radu.

Diky za info. Asi budes mit pravdu, smaznu jeste recovery a docista, docista. Akorat musim vyresit kam uklidim 150GB dat. Nekde mam par nejakych starych HDD schovanych, jenze kde sem je zase dal :(. HDD jsem kontroloval pomalu pod Ubuntu asi 15h, 122vadnych sektoru oznacenych prenesenych, jinak zadna jina hlaska. Tak snad na tom nebude tak zle.

tak mam dalsi dotaz, po zformatovani c, jsem naistaloval XP Proff SP3, bohuzel nemaji sata radice. Takze prepnuto v biosu na compatibile. Jenze v tomto pripade bios z 90% zapnuti nedetekuje disk, jen v rezimu AHCI, je to na 100% . V pripade ze jdu do biosu a potvrdim nahrat zmeny nebo win jen restartuji (nevypnu) tak hd nabootuje - je videt v biosu. V pripade ze prepnu v biosu na kompatibile a vypnu NTB tak uz ho bios zase nevidi. Puvodne tam jeste byla ta hlaska bootu po siti, protoze nic jineho nenasel, to jsem biosu zakazal. Nevim co s tim hledal jsem zda jsou rozdilne biosy pro Vistu nebo XP ale nic jsem nenasel. Obraz disku XP na ten NB nemam. Co by se s tim dalo delat?

Vzdy ho vidim v biosu pri ACHI modu, pri kompatibile ne. Zkousel jsem to snad 20x abych se ujistil. Vypnuto, zapnuto do biosu zmena ACHI/kompatibile. Taky me to rozum nebere. Dotazoval jsem se jeste majitele co padu Vist predchazelo, no a pry dcera spadla ze zidle a pri padu zaklapla viko NTB. Ale nechci hned z toho delat zaver mechanickeho poskozeni HD.

tak vyreseno vadny HD. Nasel jsem konecne v tom spravnem sufleti disky. Mezi PATA HD jeden SATA 120GB :-) v biosu bezchybna identifikace na x pokusu. Pro spestreni se mi zvedlo stredove kolecko v DVD mechanice, tak to neslo otevrit 3-[ drbal jsem se s tim skoro hodinu nez jsem to dostal ven. diky za pomoc