Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pravděpodbně problém s grafikou

Zdravím, dnes ráno jsem hrál hru dead island nehrál jsem ani půl minuty a obrazovka zhasnula a počítač se ani nerestartoval...když jsem počítač restartoval nešel ani zapnout v normálním režimu a teď toto píšu z nouzového režimu, ale na obrazovce jsou všude horizontální bíle "pruhy" viz. obrázek "chyba.png", podobný problém jsem měl s grafikou ati radeon hd 4850 kde byli horizontální zelené pruhy tak jsem si koupil grafiku z aukra ati radeon hd 4870, která mi fungovala bez problémů půl roku, před týdnem se mi objevili taky na obrazovce vertikální růžové a zelené pruhy, ale po restartování to bylo v pohodé až nyní nevím jak to vyřešit...
Když zapnu počítač v normálním režimu tak se načítání loga windowsu sekne, po stranách se objeví vertikální růžové pruhy a o šířce 10 cm a po 5 vteřinách se začne něco dít něco jako kontrola dat nebo tak nemůžu to přečíst přes ty grafické chyby, ted tento počítač je jen v nouzovém režimu použitelný kde stejně jsou horizontální bílé pruhy viz obrázek "chyba.png". Počítač mi sestavoval technik před 4 roky, takže už bez záruky.
Moje sestava je:
Procesor-AMD athlon(tm) 64 X2 dual core processor 5000+
Grafika-Ati radeon hd 4850
základová deska-gigabyte ga-ma790x-d54
ram-2 GB
Zdroj-400W
Prosil bych tedy o radu jaký hardware toto způsobuje nebo jak tento problém vyřešit.
Předem děkuji za rady

horizontální bíle "pruhy" viz. obrázek "chyba.png"

Na tom screenu nejsou vidět žádné podezřelé bílé pruhy. Pokud je ty vidíš, možná je to chyba monitoru (máš možnost zkusit jiný?). Případně i grafickou kartu.

koul jsem se na můj uploadnutý screen na notebooku a opravdu tam neni nic vidět, tak tedy pořídím fotku, dále jsem zkusil jiný monitor a nic se nezměnilo. Když jsem pročítal články spojené s tímto problémem narazil jsem na program OpenGL Fur Rendering Benchmark když jsem zadal v programu standart windows size na 1024x768 a dal go, program změnil rozlšení a sice přestal pracovat ale obraz se na jedné půlce zlepšil a na druhé to bylo rozmazané viz foto chyba3, dále jsem tedy přiložil foto kde jsou vidět ty pruhy viz chyba2, chyba1, vyfocené tedy mobilem 5 megapixel. Omlouvám se za zpožděné odpovědi...

tento problém spôsobuje grafický čip,pokial nepomôže preverenie osadenia karty v zbernici,očistenie konektora karty a podobné a deje sa tak opakovane s inými kartami,môže byť poškodená pcie zbernica priamo na doske,tá je na rozdiel od agp velmi cilivá na skraty,zapadnutú špinu a podobne,takisto si pozri,kolko má ten zdroj ampérov na 12V vetvách,pre tieto nové grafiky je potrebné mať obvykle nad 24A,pokial máš starý zdroj,robený ešte pre špecifikácie PIII/PIV,môže mať len 11-17A a to je už pre dnešné zostavy málo...