Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmenšení obrázku - zachování velikosti

Ahojky,
mám nějaké firemní fotky - každá ve velikosti cca 5MB, potřebuji je dát na naše sdílené úložiště, kam jsou dát ale jen fotky o velkosti cca 50Kb - jak a v jakém programu docílit takového "zmenšení", ale aby fotka zůstala stejně velká - tzv aby nebyla jako pasová fotka??

pokud nemáte ve firmě normální úložiště, vypal originální soubory na cd/dvd médium za 10kč a strč ho do knihovny.
50kb fotka odpovídá velmi zhruba velikosti 500x330px - tak leda jako ilustrační fotka na firemní web, ale nepoužitelné třeba pro tisk.

Záleží na kvalitě originálu. V Irfanu se dá do těch 50 kB vlézt při rozměru 1024x768 až 800x600 px.
Na "běžné" prohlížení by to mohlo stačit.

Pokud jsou to firemní fotky pro firmu, tak by snad mohli pro to poskytnout lepší podmínky.