Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vista nefunguje

Dobry den, pri dnesnim zapnuti windowsu se mi nenacetla plocha, ale pouze cerna obrazovka a v levem hornim rohu napis ''Boot from CD://'' a kdyz jsem zkousel tedy vlozit instalacni cd, tak se mi zpocatku ani nechtelo nacist a kdyz ankonec, tak mi to nenabidlo ani moznost opravy, ale rovnou cistou instalaci, nema nekdo nejaky tip, jak to vyresit?

Dekuji

Ked je v BIOSe detekovany tak ti niekto na tom disku dosahal/prepisal MBR sektor, alebo vsetky sektory. Alebo je len particia neoznacena ako aktivna, alebo je nespravna particia oznacena ako aktivna.
Ako uz bolo pisane nabootuj live linux a ocheckuj ci na tom disku este vobec nieco je.
Druha moznost je skusit nabootovat instalacku Win a ak to je vista alebo Win7 tak tam sa da klikat na opravit pocitac - podmenu opravit bootovanie. Ak to je WInXP tak prikazovy riadok a prikazy fixmbr a fixboot
A este je dobre skusit linux alebo UBCD (ranish) a overit ze ma spravny oddiel flag ACTIVE.