Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastavení připojení k internetu.

Prosím Vás, nevíte co a kam mám napsat aby šel připojit na internet nový počítač? Starý instaloval technik, někam vepsal nějaký proxy či co a jelo to. Když chci připojit internet na nový počítač, tak mi vyjede nabídka telefonického připojení nebo LAN a nevím co s tím. Mám internet od UPC přes kabel, Win.XP a IE. Asi mám někam něco napsat ale netuším co a kam. ::) Prosím poraďte trošku podrobněji, jsem naprostý laik. Mockrát děkuji. :-)

U UPC je třeba nastavit ve vlastnostech připojení pro protokol TCP/IP automatické přidělování IP a DNS. Současně je třeba na adrese kraken.dkm.cz zaregistrovat MAC adresu síťové karty nového počítače (*) a restartovat modem (**). Teprve potom se počítač může přihlásit do sítě. Ten návod je zcestný.

* Start/Spustit/zadat "cmd" - OK/v zobrazeném okně zadat příkaz "ipconfig /all" a ze zobrazených informací přenést MAC adresu síťové karty do formuláře na zmíněném odkazu
** Pozor, poté už nepůjde PC původní, tak se nespleťte - pak byste to musel opravit z nějakého jiného PC, které má přístup na internet

P.S. Proxy server nepoužívejte, UPC ho pro nezájem ruší.