Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Frekvence RAM a HDD mode

Ahoj.

Mám nově seskládanou sestavu.

Deska: MSI ZH77A-G43

CPU: Intel Core i3-2130

RAM: Kingston 2x4GB DDR3 16000MHz

A paměť u této sestavy jede jen na 1333MHz.
Proč je tomu tak? A neměla by jed na 1600MHz?
To je první dotaz.

A druhý dotaz je k módu disku.
Mám tam WD a při instalaci jsem zvolil v BIOSu mód disku IDE emulation.
Nyní, po instalaci, když to vrátím zpět na AHCI mód, tak nenabíhá v tomto režimu systém (Win7).

K tomu bych se chtěl zeptat, zda je toto "normální" a nemá to negativní vliv na výkon disku, když jede jen na IDE mód.

BIOS jsem updatoval na poslední verzi.

Přece je to už řádka let, kdy jsem naposledy zprovozňoval sestavu a nemám úplně aktuální znalosti těchto podrobností.

Díky za objasnění.

Áj trojka má paměťový řadič 1333MHz, takže v defaultu (bez OC) ti to pojede na tomto nominálu. OS musíš instalovat v takovém režimu SATA, jaký ses rozhodl používat. Svévolně to přepínat po instalaci nelze (teda lze, ale nenabootuje ti OS :-)).