Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows instalace nedokáže vytvořit oddíl

Kvůli problémům které jsem řešil zde:
http://www.zive.cz/poradna/instalace-windows-nenaj de-hdd-nova-deska-/sc-20-cq-477274/default.aspx?co nsultanswers=1
Jsem si koupil novou desku tím se sice vyřešil můj předcházející problém a instalace windows již disk vidí avšak nyní když mi naběhne instalace windows tam tam mam 232.9 GB neprideleného místa ale dole v instalovacím oknu mam žlutý vykřičník a u něj se píše "Systém Windows nelze na tento disk nainstalovat.(Zobrazit podrobnosti)" a v kdyz dám zobrazit podrobnosti tak to píše "Systém Windows nelze nainstalovat na tento disk. Je možné, že hardware tohoto počítače nepodporuje spuštění na tomto disku. Zkontrolujte, zda je v nabídce systému BIOS povolen řadič disku.
A když chci vytvorit oddil kam bych nainstaloval window tak mi tam vyskočí hláška :

Vytvoření nového oddílu ve vybraném nevyužitém umístění se nezdařilo.
[Chyba: 0x8007045d]

Nevíte prosím co bych měl dělat ? V té desce je jiný bios a vůbec nevím kde to tam hledat ani jak by to mělo vypadat :/

Mas moznost zkusit jinej disk ?
Vypada to totiz takto

Stary PC (HP desktop) mel asi vadnou desku a (ASI) disk (??)
Novy PC ma dobrou desku a neco je vadne, musime prijit na to co to je, tipuju to takto
1)vadny disk
2)vadne RAM
3)vadne DVD medium
4)vadna DVD mechanika
5)vadny cpu
6)vadny zdroj

1) Disk nemam moznost vyzkoušet :/ resp muzu tam tak maximalne zkusit zapojit disk z NB ze ktereho tet pisu a pustit instalaci a kouknout jestli mi tam vyskoci ten vykricnik i s jinym diskem
2)RAM zkusim vyměnit
3)To uz jsem zkoušel tím to není :/
4)Vyzkouším jinou
5)Ten boužel nemám možnost nahradit :/ resp. je tu jina moznost jak ho otestovat ?
6)Zkusím ho prohodit za ten starší :/

2) tak RAM to taky neni :/
1) Když jsem tam zapojil disk z NB tak mi tam ten vykricnik nenaskočil tak nevim jak bych měl tet postupovat :/ jestli mam zkusit otestovat i ten zbytek kdyz by mi to s jinym diskem pravdepodobne jelo :/ popřp de nejak vytvorit oddil jinde nez pri instalaci windows ? mam na CS Active@ a tam myslim ze de nejak pustit prikazovej radek a přes ten by to nejak melo jit ne ?

Ako prve ked ten disk ma byt uplne prazdny tak vymaz MBR, napr. na UBCD je killdisk spustis a po prvom 1% Esc a instaluj Win.
Ako druhe (alebo ako prve) sa uisti ze mas v BIOSe povoleny ten SATA controller, nastaveny ako AHCI alebo IDE, ne RAID, a ze je ten disk aj nastaveny v poradi bootovania v BIOSe.
Ako tretie (alebo ako prve) ak ma doska vela SATA portov tak disk skus strkat do SATA0.

A dufam ze z toho DVD bootujes a ne ze to spustas cez nejake USB sticky alebo z beziacich Win. A ten disk je dufam na SATA a ne na USB.
Ked nepomoze vobec nic z toho co som pisal tak skus nastavit SATA mode v BIOSe na IDE, alebo treba dat instalacke ovladace SATA controllera (ak je to potrebne tak su na webe vyrobcu dosky)
P.S> este je mozne ze mas nahovno instalacku, ak to neni original ale nejake palene tak je to dost mozne.

Nazdar, Koukni na disk jaký má datový kabel uzký[SATA]) asi 1cm nebo široký[ATA] 5cm) zapni pc vjed do Biosu tlač."Del"Najdi SATA dej Enable a tím povolíš řadič disku(controler) Pokud máš disk ATA na první položce "Standard CMOS Features" je řazení disku, Primary IDE[master,slave],Secondary IDE[master,slave] vše musí být na AUTO tj. pro disk ATA. Odejdi y Biosu polo6kou Save(ulož) Pak rozjed pc z boot cd windows a mělo by jít vytvořit oddíl anebo nedavej vytvořit oddíl a dej enter,pak uvidíš. Ozvi se, jak to šlo.Pavel,maxicom@seznam.cz,
proč mi nejde Ctrl+C, nevíš náhodou,čím to je? Jak to zapnu?