Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prestal mě fungovat počítač když vyhořel přímotop

ahoj,chtěl jsem vyzkoušet přímotop ,zapojil ho do sítě a on schořel.ale co hur pestal me jit pocitac.nemam na zasuvce prepetovou pojistku tak se asi spalila nejaka ta zdrojoá karta nebo jak se to jmenuje.Jiz jednou se to spalo pri bouřce a menila se tam prave nejaka ta karta.nevíte kde bych ji mohl rychle takhle sehnat?dik počítač intel pentium 4HT

Takže situace je taková, že počítač byl zapnutý a v momentu, kdy jsi zapnul přímotop, se vypnul? Nejde vůbec zapnout? Nebo se začnou třeba jen točit ventilátory? Žádný beep-code počítač nevydává? Jestli jde zapnout (točí se ventilátory), zkus ho odpojit od 230V a vyresetovat CMOS, někdy mi to v podobné situaci pomohlo.

to jako zdroj myslíš to velké kovové jak se do toho strká kabel s 220V? tak to ale asi funguje když běží ventilátor.On práve mě se to stalo asi pred 5 měsíci ,byla velké bouřka a vyhodilo nám to pojistky v celém bytě a prave me tam opravař měnil nějakou kartu...a tohle je uplne to samé.navíte o někom ,kdo by mě to přijel opravit do Prahy 9 nebo že bych to někomu dovezl.Trochu na tp spěchám....dík

tak to ale asi funguje když běží ventilátor

To znamená, že nějak funguje +12V větev. Ještě tam je ale +5V, +3.3V, -5V, -12V, na 12V může být podpětí, přepětí, ... Není to až tak jednoduché. Doporučil bych zkusit jiný zdroj a zapojit v něm zbývající komponenty v základní konfiguraci (základní deska, RAM, procesor, grafika). Ale jestli si na to nevěříš, tak kontaktuj nějakého kamaráda, co se v tom pohybuje.