Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seriový port

Jak se dá vyřešit plnohodnotná náhrada chybějícího seriového portu u noteboku ASUS A6R. Poradte. Je to možné i přes PCMCIA kartu?

No, nemohlo, ale moze to byt mierne lepsie (viac kompatibilne hlavne co sa tyka DOS aplikacii) ako USB.
P.S. resp. za pomoci nejakeho spec. inicializacneho SW by to snad aj mohlo byt na "spravnych" legacy adresach a IRQ (ak notebook spravne implementoval PCMCIA legacy IRQs alebo ak ich prenasa na chipset cez SERIRQ), ale nemusi to byt pravidlo u kazdeho NB. Tiez by som ale skusil PCMCIA COM port omnoho radsej ako USB COM port, ale zavisi od toho na co to potrebuje.

Nemozes nastavovat IRQ a I/O adresu pre DOS ak je nieco na USB, aj keby to bolo ako DOS ovladac, nemoze reagovat na priamy I/O pristup (co DOS programy bezne robia), ak by to bezalo v realnom mode. Ak by to bezalo v protected mode tak by bol zas problem s emm386... Rad by som vedel co to bolo zac nech si to viem pozret na nete, ptz. IMHO je to technicky vseobecne urobit nemozne (ak to nie je napevno na doske ze by sa to urobilo uz v BIOSe cez SMI trap).
P.S. mam na mysli naozaj DOS, a nie konzolu Win.

U PCMCIA je to za urcitych predpokladov mozne (aj pre obycajny DOS) ale zavisi aj od notebooku ci a ako ma nadratovane PCMCIA IRQs.