Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno připojení druhé domény

vytvářím windows server 2003 r2 doménový kontroler pro win 2000 doménu. DNS je na obou serverech nastaven (10.10.10.13 a 10.10.10.8). Při pokusu o vytvoření kontroleru do domény mě to pustí až do přihlášení (doména Tor, administrator/heslo), ale když v dalším kroku vyplním plný DNS název domény (třeba tor.cz) - lze vybrat i přes browse (prostě je očividně v nabídce), tak mi to napíše chybu - domain doesnt exist.
setkal se už někdo s podobným problémem?

tak mám jiný problém. při připojování 2003 domény k jednomu 2000serveru, fungujicimu jako pdc se objevila tato chyba:

Operace se nezdařila z následujícího důvodu:

Průvodce instalací adresáře Active Directory nemůže pokračovat. Doménová struktura není připravena na instalaci systému Windows Server 2003. Pomocí nástroje Adprep připravte doménovou strukturu i doménu. Další informace o používání příkazu Adprep získáte v nápovědě ke službě Active Directory.

"Verze schématu služby zdrojové doménové struktury není kompatibilní s verzí služby Active Directory v tomto počítači."

na 2000 doméně jsem ale již předtím samozřejmě programem adprep strukturu připravil pomocí
adprep /forestprep
adprep /domainprep
a
adprep /domainprep /gpprep

nicméně chyba se objevuje stále.
ocenil bych jakoukoli pomoc.
děkuji

Baldw

bohuzial mam rovnaky problem, spravil som vsetky pripravy presne ako to Microsoft pise, ale stale nechce spravit z Win2003 R2 serveru domenovy radic :(

Keby ste niekto vedeli, ako na to, budem VELMI vdacny

dakujem moc

Andrej

andrej.ardan@media-com.sk

No, tak tady bych se ho zastal. On píše mail na sebe jako kontakt, to je naprosto v pořádku a správné, nechtěl se registrovat tak kam ho má napsat? ALE kdyby napsal "odpovědi posílejte na mail jatrova.pastika@hrad.cz" tak to je neslušnost z hlediska netikety jak prase. Je potřeba rozlišovat.

Rovnaký? Tedy skutečně

Operace se nezdařila z následujícího důvodu:

Průvodce instalací adresáře Active Directory nemůže pokračovat. Doménová struktura není připravena na instalaci systému Windows Server 2003. Pomocí nástroje Adprep připravte doménovou strukturu i doménu. Další informace o používání příkazu Adprep získáte v nápovědě ke službě Active Directory.

"Verze schématu služby zdrojové doménové struktury není kompatibilní s verzí služby Active Directory v tomto počítači."

???