Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr paměti

Zdravím všechny v poradně a po delší době bych prosil poradit pří výběru paměti. Mám základní desku ASUS A7N8X-E DELUXE a procesor ATHLON-XP 2600+. V současnosti mám pamět DDR SDRAM 512 MB Kingmax a chtěl bych jÍ rozšířit o 1GB pamět avšak nerozumím různým označením DDR2,CL2,5,CL3 atd... Jediné co asi vím že má deska podporuje max. 400mhz (PC3200) a tak vás prosím o radu jaký typ paměti bych měl koupit případně který by jste doporučili abych nekoupil něco co by nefungovalo.
S pozdravem Pavel

a) pozri si na pamati co tam mas ze aka je rychla (max. freq.) a ake CL. Bud sa pozri na nalepku na RAM alebo ti to vypise napr. sisoft sandra v informaciach o MB alebo kde (vypise CL pre kazdu freq. zvlast, smerodajna je hodnota CL pre najvyssiu freq., t.j. ta najvyssia).

b) Kup si taku istu ako mas, alebo ak bude cena podobna tak mozes aj rychlejsiu (vyssia freq. alebo mensie CL), ale pobezi to vzdy len tak rychlo ako najpomalsia RAM ktoru mas v PC.

c) DDR2 kupovat nemozes ptz. by si ju tam ani nestrcil, len DDR.

d) Niektore dosky ak su obsadene vsetky sloty na doske vedia RAM na max. 333, pozri si to v navode k doske (bude tam nejaka tabulka), vacsinou ide o dosky so 4slotmi ak su obsadene vsetky 4. Ale nie vsetky dosky maju tento problem, vid navod.

e) Ten CPU ma FSB 333, Socket A takze data z RAM sa prenasaju este cez FSB, t.j. RAM by mala teoreticky stacit 333, ale ak tam das 400 nic sa nestane, ak tam mas aj teraz uz 400ky RAM mozno to bude aj o chlp rychlejsie ako keby boli 333, ak tam mas teraz 333 (PC2700) RAM tak to je jedno aj tak to pojde na max 333 (podla najpomalsej RAM v systeme).