Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vir ,,Policie CR,, odstraneni

Ahoj, internet je toho plny, ale rozhodl jsem se napsat sve postrehy. Mam tady notebook s timto ,,virem,,

Do pocitace se jde dostat pres

Nouzovy rezim s prikazovym radkem
tam si spustite explorer nabehne vam ,,plocha,,
Prvne jsme vyzkousel aktualizovat Avast ktery je na notesu instalovany, stahnul jsem soubor, aktualizoval, proskenoval
rychlym testem, ale vir to neodstranilo.
Druhy pokus stahnul jsem http://www.microsoft.com/security/scanner/cs-cz/de fault.aspx
dal rychly tes, a uz to jede.

Vir se choval tak ze znepristupnil plochu, pokud pc je pripojen k netu hodi hlasku Policie atd..
Pokud pc nebyl pripojen k netu je tam jen bila plocha.
Samotny nouzovy rezim nepomohl, musi to byt s prikazovym radkem.

To jsou moje postrehy

Teď se mi to taky stalo, avast to poprvé zablokoval, pak už ne :D (naštěstí jsem si všiml cestu k viru), jenže při každém spuštění pc se to "rozbalovalo" znovu a znovu, tak jsem vypnul ve správci úloh vše, co jsem tam dřív neviděl a smazal pár souborů z C:\ProgramData... a už to jede (ty soubory začínaly nějak zb1... - vir)

Bohuzel to neni jaksi pravda. Pouzito AVG rescue CD. Co naslo jsem smazal. Novy scan - nic. Reboot bez pripojeni do site - vir stale aktivni. zadna zmena. Pouzil jsem Kaspersky rescue CD 10. Smazal co to naslo. Novy scan- ok. Reboot bez pripojeni do site - vir stale aktivni. U obou rescue CD jsem updatoval.

Jedna se o Win XP s MS Eset, plne aktualizovano. Nakazeno cce pred 3 dny.

Sokolíku, výše uvedený postup používám víc než rok k naprosté spokojenosti mé i mých uživatelů. Snahu jsem měl, nemůžu ovšem za to, že šlo IQ za posledních několik měsíců tak tragicky dolů. Zoufat si můžeš pouze nad vlastní demencí (dokážeš-li to), mé ego má teplotu kapalného hélia (nulová ctižádost). Možná nejsem schopen citu ve tvých "lidských" intencích (jak pravily mé čtyři bejvalky), ale pokouším se ti poradit. Jestli se ti to nelíbí, možeš ňa v řiť ukúsiť.

No sebevědomí Vám rozhodně nechybí. Mám stejný vir, který mezitím řádně zmutoval, takže výše uvedené postupy již skutečně nefungují. Bootuji z flesh, aktualizovaný Kaspersky nezabírá, AVG taky ne, RK nic, Eset online scan nic, MBAM nic, bylo toho víc, už si ani nepamatuji, co všechno jsem podle různých rad vyzkoušel. Takže urážky (darksicek) nejsou namístě. m.

nuda.
bfu zásadně surfuje s admošskými právy, přitom má neaktualizovanou verzi adobe readeru a povoleno spouštět pdf v prohlížeči, nebo zastaralý adobe flash player, nebo zastaralou javu. chytí lamerský vir a pak se tu rozčiluje, že na jeho verzi viru nic nefunguje.

denně aktualizované jsou tuším boot cd od kaspersky a avira.

ale jistě - a to ať trápí ty zavirované.
tipy na aktualizované boot cd byly uvedené. nějaké tipy na ruční odstranění od kolegů taky.
uvedl jsem čím ošetřit tuto díru i účinně zabezpečit pc. už tu byly "tamto cizí slovo" zavirované opakovaně.

číst tady dokola stížnosti, že na pátou verzi viru přesně nefungují nějaké konkrétní návody - bez vlastní snahy ...

darksicek [212.4.144.xxx], 01.06.2013 16:53
Bohuzel to neni jaksi pravda. Pouzito AVG rescue CD. Co naslo jsem smazal. Novy scan - nic. Reboot bez pripojeni do site - vir stale aktivni.

antivir mu ukázal umístění a název souboru. nedokáže si ho opsat, nedokáže ho v nouzovém režimu najít v "po spuštění" nebo v registrech v "services".
a když za to nepřijdeš lidem vynadat ty, přijde jiný darksicek.

každé bfu má nezadatelné právo rozesr.. a zavirovat si notebůů podle libosti. když se mu nelíbí tipy zdarma, vždycky jde ten krám odnést do servisu a nadávat tam jim.

Ano může a stává se to, že postup uvedený a vyzkoušený na jednom stroji vůbec nemusí funguvat na stroji druhém z mnoha SW i HW důvodů.
A když někdo nadává, že ten jeho postup je super a jaktože to ostatním nejde tak prostě vyléčil policejního trojana pouze 3x a nemá zkušenosti jak to chodí doopravdy :)

nouzový režim a zkusit ty rady předtím, co smazat.
ale protože domácí samoadmini jsou nechápavé bfu, líné číst 60 příspěvků nad nimi, doporučuju raději nabootovat z nezávislého antivirového boot cd a odvirovat to z něj:
avg-rescue-cd
livecd
rescuedisk
http://www.avira.com/en/download/product/avira-ant ivir-rescue-system
(pro lidi, co ani neumí vypálit stažené boot cd, bývá přiložen návod jak udělat bootovací flashku)