Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Streaming satelitního signálu - jaký hw a sw?

Ahoj,
pro moje vlastní účely (sledování televize z více míst než kde mám přípojku, např. přes VLC) chci streamovat buďto signál ze satelitu, nebo přímo z toho, co vrámci Triple Play služeb dodává provider (v mém případě třeba www.grapesc.cz, www.netbox.cz, ale mám i jiné možnosti).

V podstatě řeším dvě části:
1. jak dostat televizní signál ze satelitu či od providera? V tomhle směru nemám žádné zkušenosti - počítám že potřebuju nějaký konvertor dat, či něco takového - u upc kdysi prodávala nějakou kartu LICA (jejich dodavatel), netuším jak to funguje u ostatních...? Nebo začít zeptáním se providera na předávací rozhraní?

2. jak to následně streamovat? s tím si asi poradím, s vlc se celkem kamarádím a nějaké streamy ze svého PC jsem kdysi zkoušel. Ale pokud má někdo zkušenosti, rád si nechám poradit.

Díky za tipy i zkušenosti :)

Idealne rovno zo satelitu. Satelity postavene na linuxe toto vacsinou zvladaju. Takym etalonom je napriklad Dreambox. V podstate nemusis mat pomerne drahy Dreambox, mozes si kupit nejaky lacnejsi klon, podstatne je, aby sa ti tam podarilo narvat fw (napriklad Enigma), ktory podporuje stream po sieti.