Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze načíst systém + zmizel oddíl na disku

Dobrý den,
prosil bych o radu, včera večer jsem si chtěl vytvořit nový oddíl, speciálně pro Ubuntu. Jenže když bylo všechno hotovo a chtěl jsem zapnout PC a Ubuntu nainstalovat, viděl jsem, že volný oddíl pro Ubuntu tam nebyl a oddíl, ve kterém jsem měl všechny věci jaksi zmizel. A aby toho nebylo málo, když jsem chtěl jít na Windows tak mi to psalo, že nelze načíst systém. Moc prosím o jakoukoliv radu, jestli ještě nejde oddíl se všemy daty zachránit, popřípadě i Systém, ale hlavně ten oddíl, jsou tam věci které nechci vymazat :)
Jo vím, jsem blb, trubka, idiot, ale prosím o každou možnou radu, co bych mohl udělat....:)
BTW. Jsem na Ubuntu přes live CD

Přes EaseUS Partition Manager. Odebral jsem přebytečných pár giga z Win oddílu a pár zase z toho druhého. Pak jsem normálně klikl na Apply (nebo něco takovýho, nepamatuju si jak přesně to tam bylo napsané) a chtělo to po mě restart, tak jsem to restartoval a byl tam průběh rozdělování :)
Btw. už jsem takto jednou HDD rozděloval a bylo to bez problému, tak nevím v čem tentokrát mohla být chyba.....

Tak chyba je v tom ze pouzivas taketo nebezpecne nastroje (typicky su to uplne zabugovane sroty jak vsetok SW dneska) a nezalohujes si predtym data. Alebo si tam naklikal ze ma oddiely zrusit a vytvorit nove, co je samozrejme rovne zmazaniu vsetkeho co na disku bolo.

Teraz mozes uz asi len skusat napr. strcit disk do ineho PC a skusat programy ako napr. recuva, testdisk, getdataback for NTFS, apod, ci z toho nieco vydoluju a ulozit na nejaky externy disk.
Alebo nabootovat z CD nejaky live linux v ktorom je testdisk (hladaj na google.com) a skusit co ten testdisk najde (mozno najde povodny oddiel)