Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má cenu koupit novější řadu sluchátek od Sony?

Dobrý večer,

chtěl bych si koupit nová sluchátka - nejdříve jsem se rozhodl pro Sony MDR-ZX300 (http://sluchatka.heureka.cz/sony-mdr-zx300/specifi kace/), ale pak jsem našel ještě novější typ - Sony MDR-ZX600 (http://sluchatka.heureka.cz/sony-mdr-zx600/specifi kace/). Cenový rozdíl je asi 300 - 400 Kč a zajímá mě, jestli by se to vůbec vyplatilo. Poslouchám totiž jen z mobilu (Samsung Galaxy S) nebo z notebooku a to pouze mp3 formát.

Dříve jsem měl Sony MDR-XB20EX (http://sluchatka.heureka.cz/sony-mdr-xb20ex/specif ikace/), se kterými jsem byl po zvukové stránce velmi spokojený a nechtěl bych, aby nová sluchátka byly v tomto ohledu méně kvalitní.

Děkuji za případné odpovědi.

frekvence (Hz): 10 - 24 000
Kmitočet Hz 6–25 000

nic z toho neslyšíš, je to fuk.
zkreslení stejně neuvádí, vyrovnanost charakteristiky taky ne.

i když hledat směrodatné parametry na srovnávači eshopů - ty musíš být nechutný optimista.

rozdíl v tomto bys poznal, kdyby bylo jasné co je pravda:

Hmotnost (g) 120 / Hmotnost 254 g
a druhý typ:
Hmotnost g 170

osobně si myslím, že sony s tím kmitočtovým rozsahem pěkně šidí - v audiosvětě jim nejméně před 10 lety ujel vlak a žijí jen ze značky.

ad tebou odmítané koss porta: mám je taky, žádný zázrak to není (i když už 25 let hrají výrazněji basy), prostě lepší čína. dají se dobře skládat do tašky/kufru na cesty - asi největší výhoda.
člověk si navykne na barvu zvuku svých sluchátek a připadají mu momentálně nejlepší. když je střídám se sennheiser px100, vždy se mi chvíli líbí víc ty minulé než si zvyknu.

pecky a ušní ucpávače nemusím, jsem už out.

...a v jakém bude formátu

1) mp3 lze teoreticky ripovat do nějakých 320kbps, ovšem jestli to má vzhledem k použité ztrátové kompresi a odřezávání "nepodstatných" zvuků praktický význam, to je otázka.
2) jsou lidi (většina), kteří si neripují vlastní audio knihovnu, ale stahují z netu cokoliv i kdyby to bylo 128kbps join stereo. na poslech projevu generálního tajemníka to jistě stačí. ale pokud to najdu na našem mp3 disku, rovnou to mažu - škoda místa ve výpisu adresářů.