Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "windows detected a hard disk problem"

Zdravím,
od včerejška mi začla naskakovat tahle chyba. Trošku jsem googlil, ale názory lidí jsou různý.

Někdo píše, že je to vir, někdo zas říká, ať člověk rovnou koupí nový HDD. Má s tim někdo z vás zkušenosti?

Vlez si na to nějakou SMART "čtečkou". Možný chorý disk, možná kabeláž, snad i zdroj by mohl dělat neplechu. Vykuchal bych potrefený disk z PC, vrazil jej do boxu (stromečku) a udělal mu na jiném PC diagnostiku. Jak je ta mrcha stará? Co je to za typ?

Těch je jako sra*ek...
Pro nefrikulíny jedině SeaTools for DOS! Na stránkách je i návod

Jiné kabely k ozkoušení nemam...

Takže nezkoušeno. Obvykle jsou u základních desek přiloženy dva datové kabely (asi letí do koše i s manuálem) a zdroj má obvykle více napájecích konektorů.
Vypnout S.M.A.R.T v BIOSu je asi nejschůdnější řešení.
GSmartControl raději v tomto případě ani neuvažuji...