Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem preinstalaca win + neustale nacitani

Zdravim
Mam docela velky problem. hral jsem hru, naskocila bluescreen ale trvala uz asi pet min tak jsem pocitat nasilim vypnul. znovu jsem ho zapnul a win mi nabidl dve moznosti, oprava systemu a nebo spustit system beznym zpusobem. zvolil jsem oprava systemu. Nabehly carecky jak kdyz vam nabiha win xp ale oprava trvala asi hodinu tak jsem to vypnul. a tak to dela porad cili ze se vubec nedostanu do sveho uctu. Win se proste porad nacita ale nenacte. chtel bych ho preinstalovat ale! muj hdd mam rozdeleny na dva disky. c a d. na c mam windows a nainstalovane programy. na d mam svoje data. lze nainstalovat system tak, aby se preinstaloval pouze disk C a D zustal nedotknuty? Jedna se win 7 x64. Na tomto os se mi sekl win a chci ho znovu preinstalovat na ten samy.

c a d. na c mam windows a nainstalovane programy. na d mam svoje data

Spravne, pri instalaci zformatujes C, na D se nic menit nebude.

Muzes jeste pres nejaky live linux dostat z C pred formatovanim data, ktera by se mohla hodit, napriklad ulozene pozice her.

Muzes jeste pres nejaky live linux dostat z C pred formatovanim data, ktera by se mohla hodit, napriklad ulozene pozice her

Tzn. ze data lze zalohovat nejen z Win ale i z linuxu na tvoji USB flashce,
a dale tzn. ze jedina mozna oprava je nova instalace OS, tzN. format disku, tzn. ztrata dat.

To te ale nemusi palit, protoze
poradi je
1)zaloha dat v linuxu
2)format HDD + instalace OS

HDD by na 95% mel byt ok, pokud prosel tim selftestem (F2 po spusteni) jako Passed (naopak Failed znamena vadny).
Tech 5% je vyhrazeno pro pripady kdy to test vyhodnoti jako Passed ale HDD je kaput.
V servisu by to udelali takto :
1)Dali by tam jiny HDD a pokud by slo nainstalovat OS tak je vadny HDD
2)Pokud by neslo, zkusili by jine DVD medium s OS
3)Pokud by neslo, zkusili by jinou DVD mechaniku
4)Pokud by neslo, zkusili by jinou ram
5)Pokud by neslo, zkusili by jinou zakladni desku
6)Pokud by neslo, zkusili by jinej cpu
Ale chapu te : nemas doma tolik nahradnich komponent na vyzkouseni.
Poslat to do zarucniho servisu je take risk, co kdyz je vadny HDD
a oni ti ho vymeni. Standartne se data nezalohuji... Prijdes o data.

Opravdu ti nezavidim.
Jedine rozumne mi pripada vyndat z NTB HDD a poslat NTB na reklamaci bez HDD.
Oni bud reknou NTF (no trouble found),
nebo NTF (no trouble found) asi vadny HDD, nedodany zakaznikem
nebo najdou nejakou vadu, a neco vymeni, treba DVD mechaniku.
Nezavidim ti, nevim co ti radit...