Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skype a supernode

Zdravim, chtěl bych se zeptat jak je to se skype a zprostřetkováváni komunikace mezi dvoumi uživateli.

http://extrawindows.cnews.cz/skype-superuzivatele- skoncili-nahradilo-je-10-000-pocitacu-s-linuxem?de vice=mobile

Je toto pravdive? Jde mi o to že na koleji mamé takové omezení "Připojený pocítac nesmí žadnym způsobem (překládání adres, proxy, ...) zprostředkovávat komunikaci jinému počítači."

Tedy otazka hlavně zní, může byt skype stále "serverem"?

Skype je propietarny protokol a informacie o nom nie su oficialne, su to len tak hovori sa, pise sa.
Takze, ci Skype presiel z nodov a supernodov na vlastne servre je tazke povedat. Mozes si pozriet s kym udrziava Skype spojenie, kedysi bolo naozaj zaujimave sledovat ako sa trasovali connections, dnes to uz nejaky velky vyznam nema.