Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace WinXP (sekne se u modrého okna s textem)

Dobrý den, potřeboval bych jak odstranit problém s instalací WinXP Professional. Při spuštění instalačního programu dám "Nová instalace" zadam key, restartuje se pc a je černá obrazovka kde instalace píše "Zjišťuji stav hardware" nebo něco podobného, pak se objeví modrá obrazovka:

"Modrá obrazovka"
...(ale nezobrazuje se mi tam ta dolní šedá lišta)...

a čekám klidně půl hodiny a nic se neděje. Zkoušel jsem všechno možné - "Inovaci systému" místo "Nová instalace", bootnout instalační disk (místo načtení přímo z Windowsů) apod.

Pokud máte s tímto nějaké zkušenosti, prosím o radu.

Předem děkuji za odpovědi.

fakt tam neni vobec nic napisane na obrazovke len to "Instalace Windows" a nic viac?
Vypada to na nejaky problem s hardware takze budes muset do toho vrtat, ako prve to co uz pisal brtnik - HDD prepojka je v polohe master? Je sam na kabli? CDROM je zapojena jak? Ak je na stejnom kabli s HDD tak dlhsia strana kabla musi ist do dosky
Kabel musi byt 80zilovy.
Tipujem to na nejaky problem s CDROM a HDD zapojenim, ale moze to byt aj cokolvek vadne napr. zakl.doska alebo zdroj problematicky alebo aj RAM apod.
Skusil by som aj vliezt do BIOSu a load defaults a save and exit, a skusit instalaciou znova, a v instalatore uplne zrusit vsetky oddiely disku (samozrejme pri tom zmiznu aj vsetky data na disku) a vytvorit nanovo oddiel pre Windows a dat "formatovat na NTFS (rychle)".

No dříve jsem systém instaloval bez problémů, ale teď se mi snížil výkon a myslel jsem že to na několik týdnů/měsíců zachrání reinstall ale ten už nejde. V PC jsem nic nepřepojoval takže myslím že v tom to nebude. A jediné co mi pomalu odchází je HDD ale pořád pracuje a nemyslim si že kvůli tomu by mi nešlo přeinstalování. V BIOSu jsem dnes zkoušel všelijaká nastavení (jak by to teoreticky mělo jít) ale stejně nejde. Vždy klopítnu u modré obrazovky.