Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno podezření na keyloggerer

ahoj,
v logu hijackthis prý nic nebylo, aktualizovaný superantispyware nic nenašel. to se jako schovává, nebo co? jak zjistím, že ho tady opravdu mám, a jak se ho případně zbavím?
operační systém mám w7 home premium 64 bit. pokud bude třeba další info, doplním.

díky.

Zkus klidne oba, ale MBAM musis instalovat, Emsisoft muzes stahnout jako zip (stahuj Emsisoft Emergency Kit). Ja ti spis doporucuju to sverit nekomu, kdo vi co dela. Ale temato programama nic nepokazis. Muzes si to zkusit sama. Pokud nechces preinstalovavat - coz je asi nejrychlejsi a nejjistejsi varianta, tak bez na to druhy forum. Tam to s tebou vyresi. Nektery keyloggery neni tak jednoduchy zjistit.

už jsem zjistila chybu, v tom "boot" jsem nezměnila prioritu... takže flashka byla až druhá.
potom už to šlo. ten test proběhl, ale nezobrazil se mi žádnej výsledek... to je normální?

jo a flashka furt nejde odpojit, i když jsem tu její prioritu vrátila na zpět (byla druhá).
nestačilo by z flešky smazat ty věci potřebný k tomu testu?

přeinstalace windows ničemu nepomůže, když si člověk nechává povolený autorun, aby si mohl pc znova a lépe zavirovat.

nevím co myslíš. kde se to vypíná? připojím-li něco - např. tu flešku, CD - tak se mě notebook dotáže, zda-li to chci spustit.
a jinak na bezpečnost hodně dbám, na běžnou činnost používám neprivilegovaný účet. i proto mi je záhadou, jak se to vůbec mohlo stát.

neprivilegovaný účet oblibuju též.
případný malware buď selže nebo napadne pouze* jej, přihlášením jako admoš s nefunkční nákazou snadno vyfakuje.

*) existují dobře napsané výjimky, ovšem každý kinder-spyware-matlal to neumí. vir obvykle přes neošetřenou výjimku (nezahotfixovanou díru) nějaké služby windows si dokáže povýšit práva, aby mohl zapsat na disk do systému nebo do registrů pro all users.

vypnutí autorun - je to tuším hned první příkaz božího desatera:

REGEDIT4

; Vypnuti Autorun pro vsechny media v PC
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]
"NoDriveTypeAutoRun"=dword:000000ff

je, ale stále přežívají mraky lidí co neaktualizují. nebo přeinstalují systém, a než se jim stáhnou stovky záplat, mají z flashky dávno zavirováno.
ms tuším používá blokování autoplay a řeší jakési podmínky. ten autorun se mi líbí víc.

edit: hesla změnit ihned, nečekat na přeinstalaci.
šéf už sehnal do cd médium?

po formátu tam nezbude nic, mbr se při instalaci taky přepisuje.
kdyby vir přežil v zálohách mezi oblíbenými prográmky, lze zas toto cd použít.

ve všech instalacích mívám nějaký rozumný správce úloh/autoruns - ať si udržuju přehled co mi vlastně startuje (msconfig.exe je nepoužitelný zmetek, raději codestuff starter, autoruns + process explorer, upm ...)

pokud se ti nechce zápasit s firewallem, aspoň jednou si spustit (ms)tcpiew, jestli něco někam nevhodně nenavazuje spojení. nouzově z příkazového řádku:

netstat -abo

Pro tebe je to uplne zbytecny. Vykasli se na to. Jako BFU (bez urazky) to vubec nepotrebujes. V tvym pripade je opravdu nejjedodussi preinstalovat PC, zmenit hesla. Dat si pripadne to Comodo a kaslat na nejaky utility a tuplem na prikazovy radky apod., protoze stejne nebudes vedet co je co. Je to fakt zbytecna prace, jen te to zatezuje a ve vysledku to ted k nicemu neni. Az budes mit priste treba nejaky problem, tak podobnou praci ti udela to Comodo, kde je v nastaveni firewallu moznost zapnout si volbu, ktera ti ukaze a zobrazi jake porty, ktery proces pouziva. Krasne na to vidis, je to pekne popsany a nejaky prikazovy radky a dalsi a dalsi aplikace te muzou nechat zcela chladnou.

Za předpokladu, že tvůj bývalý přítel již nemá fyzický přístup k pc, doporučil bych nějaký firewal třetích stran, jako bonus k bezpečnosti. Za předpokladu, že tam bude nějaká breberka, tak by neměla mít možnost komunikace ven díky firewalu. Takže už nebude splňovat původní účel. (Tohle řešení ale asi není 100%, ale lepší než nic :-)). Více asi neporadím krom reinstalace OS a tzv. odvšivení pomocí bezpečnostních programů, ale to už tady zaznělo.

Zistit keyloger cez rozne nastroje nemusi zdaleka stacit. Keyloger sa da pomerne lahko naprogramovat a kedze vsetky tieto sw v drvivej vacsine hladaju skodlivy sw na zaklade vzoriek, pokial je keyloger novy alebo neznamy tak ho neodhalia.
Skor by som sa zameral na "rucnu" identifikaciu, ale to uz nie je robota pre laika.
Pre teba asi najlepsia moznost je cista instalacia okien a nasledna zmena hesla na email.

jak to čtu je lepší věnovat čas novému nastavení ntb než tam něco hledat, když to uživatel nemá pod kontrolou ...... takže změnit hesla, přeinstalovat OS NTB, ještě zašifrovat harddisk, aby se nedalo hrabat na ntb-disku pokud by běžel liveOS z cd/dvd/flašky

ex-, současný-, budoucí-, kočka, pes, křeček, soused(-ka), rodiče, sourozenci..... to je jedno, je to třeba zabezpečit hned :-)