Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem O2 - snizeni rychlosti

jeste pred nekolika dny slo udajne na lince 469695801 zridit pripojeni o rychlosti 3Mbps, ale najednou tady je jenom 1Mbps! zvlastni, ze stranky O2 mi rikaji, ze si muzu bez problemu objednat 4Mbps, ale ostatni www.dsl.cz , www.gts.cz , atd.. rikaji ze 1024Mbps a kdyz jsem volal na linku O2, tak zase udajne 1Mbps. ptal jsem se jestli se to mohlo zpomalit - prej urcite ne. stalo se to nekomu taky? skoda, ze tady nemam jinou moznost nez ADSL od O2, uz bych byl jinak jinde.

no me z toho vypliva, ze existuji dve verze overovaciho programu - jedna funguje, druha nikoli - proste nekdo mi nakeca, ze si muzu samozrejme zridit i 4Mbps a nekdo, ze jen 1Mbps na stejnych linkach (linky GTS ani Bluetone tady nemam, bohuzel :-( ). hreje me ted pocit, ze nejspis bude spravnej ten druhej, protoze by rychlosti tezko snizovali. a este pred tejdnem jsem mel 3Mbps vsude.

2 Jan Fiala: Nevim jak te mohlo napadnout vyplodit takovy nasmysl.Ten 1MB je rychlost,kterou zvládá tvůj DSLAM,například já mám 3MB na dsl.cz.To záleží na tom,jak jseš od ústředny daleko,a ne na providerovi.Volny to poskytuje v síti O2.
Něco jiného jsou služby na bázi LLU (místní smyčky),kdy Novera a ČRa mají vlastní ústřednu a dráty vedoucí k tobě si vlastně jenom pronajímají od Telefoniky.

Ale ja samozrejme vim, ze to jde pres DSLAM O2, taky vim, ze zalezi na vzdalenosti od ustredny. Otazkou je, proc doslo ke snizeni rychlosti. Bud je to tim, ze kvalita linky nepovoluje vyssi rychlost nebo kvuli necemu jinemu. V prvnim pripade nepomuze na dane lince nic, ve druhem pripade pomuze jiny provider.

Nejak tomu celkom nerozumiem, islo "udajne" zriadit 3Mbps, alebo si mal 3Mbps a zrazu ti ide len 1Mbps? Podla coho to slo "udajne" zriadit? Lebo vidis ze "udajne" ti tetka cez telefon preda akukolvek rychlost, ale tieto tetky zvycajne nemaju ani sajnu o tom co vlastne predavaju, dolezite je co je na zmluve ked ju podpisujes, videl si niekoho so zmluvou 3Mbps? Ide mu to rychlostou 3Mbps? Lebo ak nie tak IMHO 3Mbps nepredavali, aj ked to "udajne" ktosi kdesi mozno predaval ale pritom predaval zmluvu na 1Mbps :-D

Aj tak to nechapem :-) Ak chces od niekoho inet, tak smerodajnu informaciu o tom co je u teba mozne ti vie dat len ten provider, ak ti provider (napr. aj po prevereni toho vedenia) povie ide tam len 1Mbps, tak tam ide len 1Mbps, nezavisle na tom co ti napise internetova stranka (mozes sa ich na to opytat preco na inete pisu ze 4Mbps), inac na inet stranke s "overovanim dostupnosti" mas aj napisane ze je to len informativne, a moze sa zmenit po "technickom setreni"..., a co pisu ine stranky je uz uplne irelevantne. Ak ti na O2 povedali ide tam len 1Mbps tak u teba ide len 1Mbps. Mozno maju 4Mbps v inych oblastiach, alebo mozno draty u vas nemaju dostatocnu kvalitu, nechapem ako si tu otazku myslel a co presne ti povedali na O2 - ze preco len 1Mbps sa da zriadit...

P.S. este k tomu slovu "provider" - ak DSL pripojka bude od inej firmy ako pristup do inetu (providing), az teraz som si vsimol ze miesas O2 a Volny, tak samozrejme je dolezite co povedia obaja. Volny mozno vie providing aj 4Mbps, ale ak to nevie tvoja pripojka tak budes mat max. to co zvlada tvoja pripojka (co povie ten kto ti poskytuje DSL pripojku - O2 ?).

jde ted o to, ze to tedy asi zpomalily, protoze pred max tydnem tu jeste bylo mozny zridit 3Mbps a na tom se shodly weby vsech provideru.

ad ps: volny (i gts, skynet, atd.) nejdriv zjisti nejvyssi moznou rychlost na me lince a na zaklade toho teprve vybere tarify, ktery je mozny zridit, alespon takle si to myslim, mozna se mylim...

ja tam este zejtra brnknu, ted to beru jako momentalni bug - nejspis O2ojky a neprikladam tomu moc vahu. stejne jsem chtel mit este pres zari O2 kvuli udajnym "velkym zmenam", ktery se maj dit.

"nejdriv zjisti" - to nejde vzdy od telefonu, niekedy musi prist technik a premerat. Mozno predtym si mysleli ze u vas pojde 3Mbps, a az to niekto chcel tak to prisli premerat a zistili ze tam su odveci kable a ze u vas ide max 1Mbps alebo co... :-) Preto som sa pytal ci poznas niekoho (sused) komu to naozaj islo/ide 3Mbps?

znovu: že ti napíše "web prividera", že tam je možné zřídit 3MB DSL ještě neznamená, že to opravdu půjde. Co vím, tak tyhle stránky používají jako vodítko pro (přibližný) výpočet jen vzdálenost od ústředny. Do hry ale vstupuje např. to, jak kvalitní jsou ty dráty, rušení v okolí apod. To se ovšem dá zjistit až přeměřením linky, což dnes už dokáží (díky nové technologii) "on-line" změřit už i klapkababy na žhavé lince 800123456(já zažil doby, kdy to ještě měřili technici ručně). Teprve toto měření stanoví (poměrně přesně) maximální možnou rychlost.

este pred rokem k nam musel prijit technik, dneska uz to teda muze klapkababa? neni to treba jenom v Praze, nebo velkych mestech? tohle je zapadakov ;-) .

btw: klapkababy na o2 se chovaj vesmes priserne, ale jak pride na to, ze bych potreboval poradit s odstoupenim od smlouvy, hned volaj a zadonej, at zustanu este do zari, ze se prej chystaj velky zmeny, tak sem na ne zvedavej.