Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s USB

Dobrý den,
nepracují mi správně USB, mám win7 a správce zařízení mi hlásí chybu č. 39 u kořenového rozbočavače.Zkoušel jsem ten software o microsoftu,ale ničemu to nepomhlo. USB když apojím do notebooku jen svítí ale nepracují.Děkuji za radu

Ty asi opravdu nechces od nas zadlnou radu, protoze neuveritelne informace kouskujes a zatajujes

ano.dal jsem notebook k oprave

A kolik by stály usbéčka?

Takze jak dopadla ta oprava ?
Pokud to po oprave nefunguje, pro to nereklamujes znova, spousta lidi to reklamuje znova pokud to
nebylo opraveno !
Je to nezname zarizeni v zaruce ?

od konce:
1) v notebooku se vadný usb port řeší výměnou základní desky. s prací to jsou 2/3 ceny nového notebooku.
2) přitom může být vadný jediný smd odpor ve zdroji pro usb: demontáž, nalezení, výměna, zpětná montáž - s režiemi firmy to může stát klidně 2t kč.

když připojím usb např tablet tak svítí že je připojený do USB, ten samý případ je s flashkou nebo myší

pořád není jasné co to nedělá: myš hýbe kurzorem nebo ne?
pokud napájení usb funguje (krám svítí), ale nefunguje datový přenos, jde o vážnější závadu viz 1)

v biosu se usb povoluje někde v "peripherials" - ale tam to bude default "enabled".

proč to šlo do opravy - ty usb byly vadné, tak jsi to dal někomu kdo přeinstaloval systém, nebo o co šlo?

Takze to dodrbal opravar ci co? Tak mu to zas odnes ze to oddrbal.
Alebo si tam obnov Windows na stav od vyrobcu (citat manual a hladat slovo recovery alebo restore). Alebo najprv mozes skusit len nainstalovat spravne ovladace, su na webe vyrobcu notebooku. Nemyslim si ze by to bola HW zavada

Problém je v tom,opravář přeinstaloval windows-nainstaloval všechny ovladače,ale zapomněl pravděpodobně USB. Další kámen úrazu je v tom, že bydlím v Praze a opravář je z Frýdku, kde jsem bydlel do začátku semestru, reklamace je pro mně nereálná u něho a asi i v záruce Toshiby, jezdím domů co 3 týdny, a neopraví mi to za 3 dny.Tak se obracím na vás,jelikož o tom nevím vůbec nic. Doufám že je vám už jasné proč to řeším tímto způsobem.

Zkusím teda recovery či reboot od výrobce. Ale windows soft mi nepomohl to vyřešit

Ono po cistej instalacii Win je dobre stiahnut Driver pre chipset, Video, Audio, Network, Touchpad, WiFi, a pripadne ak su tam nejake toshiba aplikacie posudit ci a ktoru chces (mozu byt pre specialne klavesy aplikacie apod)

Idealne je urobit obnovu celeho Win na stav vyrobcu, novsie notebooky to maju vstavane, viz navod k notebooku. Vo Win od vyrobcu je vsetko nainstalene tak aby vsetko fungovalo. Ked nepomoze ani obnova Win od vyrobcu (ak nemas tak cista instalacia Win+ovladace), tak potom je to USB odpalene apod.

3. podle návodu krok se mi nezdařil, chtěl jsem dát formátovat disk, ale hlásí mi chybu: ,,Nelze formátovat disk C(:)". Nemám rozdělený disk na C a D.Když jsem se o to pokoušel. Disk C se mi nepodařil rozděli. Je to kámen úrazu? Ještě nemůžu spustit aplikaci Chkdsk(doufám že to je správně). Windows mi hlásil nějaké chyby... Tak jsem to chtěl spustit a po 2 vteřinách se vypnul. Problém s USB? nejen to.

Ke driverum co jste uvedl: Všechny již byly předinstalované opravářem.
Mám čistou instalaci. Návod k notebooku nemám, ale stáhnu si. Vyzkouším tu obnovu. Děkuji za Váš zájem,opravdu.

odinstaloval sem ovladač, ale nezmizel z toho seznamu. zkoušel jsem i přeinstalovat bez restartu a taky výsledek žádný. příští týden nainstaluji originál windows a ovladače, snad to pomůže. Příští sobotu napíšu jestli to něčemu pomohlo. Děkuji za vaši pomoc, vím kde je dobré se obrátit o rádu.