Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Integrácia elektronického bankovníctva do e-shopu

Zdravím, nájde sa niekto, kto už realizoval nejaký e-shop, v ktorom sa dalo platiť kreditnou kartou? (ako napr. letenky)
Pozeral som na weboch bánk, ale technický popis realizácie je len pri službách typu sporopay, tatrapay... a pod...

Zaujíma ma, pokiaľ je to ešte záležitosť e-shopu a čo všetko poskytne banka... Resp. kto robí overovanie platnosti karty a či banka spätne informuje o úspešnosti transakcie?

Ďakujem

toto nie je zalezitost banky ale skor spolocnosti ktora emitovala danu kreditku. teba predsa nezaujima od ktorej banky je dana kreditka ale skor to ci je to visa, ec/mc a pod. podla mna to ma na starosti nejaka "certifikacna autorita" a banka spolupracuje s nou cize udaje neziskavas z banky ale od prostrednika.

Mna skôr zaujíma, ako technicky sú odovzdávané informácie napr. o sume, ktorú má zákazník zaplatiť. Teda riešim to, či bude stačiť odovzdať banke napr toto: banka_zaplatit.php?suma=1000, a zvyšok si klient natypuje už na stránke banky, alebo budem musieť ja programovať nejaké veci okolo overovačky kariet a podobne....
Na stránke banky sa to píše takto:

Zákazník si vyberie tovar vo virtuálnom obchode, v objednávkovom formulári vyplní všetky potrebné informácie o nákupe a adrese dodania tovaru alebo služby a pri výbere spôsobu platby si zvolí platobnú kartu. Ihneď bude presmerovaný na web stránku banky, kde vyplní potrebné údaje - číslo svojej karty, platnosť karty a ochranný kód. Banka následne zrealizuje platbu v autorizačnom centre.

Podľa toho popisu je to tak, ako si to zhruba predstavujem, ale potrebujem vedieť, ako sa to skutočne realizuje...