Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak udělat danný ,,odstín,, na fotografii

Zdravím Všechny..
Mám dotaz ohledně úpravy fotek. Přítelkyně fotí různé akce jako svatby, slavnosti apod. Našli jsme na netu stránky jedněch fotografů u kterých se nám líbí jejich fotky. osobně mi to připadá jako focení s nějakým filtrem nebo jakoby v lehce sepiové barvě. Zkoušeli jsme různé věci v Zoneru ale výsledku jsme nedocílili. Prostě jejich fotka je jiná než klasicky z foťáku. Není tak jasná a pod.
Mohu se zeptat co si otom myslíte a popř. jak tento styl fotky udělat?

Přikládám pár fotek jako vzor.
Zde je adresa na fotografy od kterých jsou tyto fotky: www.photographypk.com

sepiová nebo lehce sepiová barva nazývá se profesionálně jako duotóny.

Buď je to přímo čistý duotón (fotka převedená do odstínů 2 barev, přičemž tou jednou barvou je vždy černá), nebo o superpozici duotónové verze s původní barevnou fotkou.

Vinětaci okrajů je pak otázkou ruční práce (nebo vlastnictví nějakého prasterého "analog" foťáku nevalné kvality)