Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Volání z mobilu za 2 Kč/min

I v ČR existuje možnost volat z mobilu za 2 Kč/min (nebo levněji).

Stručně popíšu dvě možnosti. Výhodou je, že není třeba podepisovat žádnou smlouvu (jsou to předplacené služby), není potřeba měnit číslo a hlavně: vše funguje jak na předplacence tak i na paušálu; jak na chytrém, tak i na hloupém mobilu.

Upozorním na to, že ikdyž tyto služby nabízí i posílání SMS, jsou s tím problémy (nedoručené SMS) způsobené naší trojicí operátorů.

1) klikniavolej.cz - funguje na principu callback (zpětné volání). Po registraci a předplacení služby si přes tzv. rychlou volbu vytvořím adresář (alternativních) kontaktů, kterým často volám a uložím si ho do svého telefonu. Kdykoli chci volat levně, zavolám (prozvoním) toto alternativní číslo a zavěsím. Následně mi zavolá ústředna a jakmile přijmu hovor, začne se spojovat s volaným číslem.

Cena: 1,90 Kč/min z mobilu, ať už na mobil nebo na pevnou. Účtování 60s + 60s.

2) voocall.cz
a) callback (zpětné volání) - viz popis výše

Cena: 2,00 Kč/min na mobil; 1,32 Kč/min na pevnou. Pozor: platí se i za tzv. "zvonění", tj. dobu, než volaný zvedne hovor. Účtování 1s + 1s.

b) přímo z mobilu, tj. nejde o zpětné volání - přes aplikaci pro iOS, Android
Podmínkou je mít v mobilu aktivní "data", tj. připojení přes wifi nebo 3G.

Cena: 1,00 Kč/min na mobil; 0,66 Kč/min na pevnou. Účtování 1s + 1s.

Ano, vím, že takových služeb je víc. Tyhle dvě jsou relativně bezproblémové a české, včetně podpory (fórum).

Pavel

Tento prostor slouží pro řešení otázek uživatelů. Na vlastní tvorbu máme Zprávičky nebo Články. (Kurt)

Up!

Ještě to posunu nahoru. Teď je dost aktuální Bleskmobil (já osobně se mu vyhnu), proto toto vlákno nabízím jako alternativu k zamyšlení.
Jsou tu i odezvy těch, kteří tyto služby (nebo podobné) už používají.

Pavel