Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odstranit Windows XP a ponechat Windows 7 ?

Dobrý den,

v PC mám 2 fyzické HDD, každý mám rozdělený na 2 partitiony. Na jednom partitionu mám nainstalované Windows XP a na jeden jsem nainstaloval Windows 7. Na zbylých dvou mám data. Po spuštění PC se mi objeví nabídka, který OS chci spustit. Bude stačit nabootovat Windows 7 a naformátovat partition s Windows XP, nabídka po spuštění PC se taktéž smaže ? Chci aby to najíždělo už pak přímo na Windows 7 bez té nabídky po spuštění PC. Moc děkuji za rady.

V případě, že jsem špatně hledal, tak se omlouvám za založení tohohle topiku.

Tak měli jste pravdu, po smáznutí Windows XP mi už nenajeli ani windows 7, protože jak tu bylo psáno ten zavaděč byl asi na disku s Windows XP. Nepomohla ani oprava Windows 7, a to jsem to zkoušel i při odpojeném disku kde byl Windows XP. To že jsem to měl instalovat při odpojeném disku, to jsem nevěděl, protože takto jsem to měl nainstalované poprvé a vůbec mě nenapadlo, že "část" Windows 7 se nainstaluje k windows XP. Moje smůla ale chybama se člověk učí, takže jsem smazal Windows XP a přeinstaloval Windows 7. Každopádně díky všem za rady.

Nepomohla ani oprava Windows 7, a to jsem to zkoušel i při odpojeném disku kde byl Windows XP.

Hm, tak to je divný, od toho je na DVD možnost opravy instalace a ten příkaz co psal brtník musí fungovat.

Pokud se kolem počítačů nemotáš dost dlouho a do hloubky, pak je jasný, žes nemohl vědět, že

To že jsem to měl instalovat při odpojeném disku, to jsem nevěděl, protože takto jsem to měl nainstalované poprvé a vůbec mě nenapadlo, že "část" Windows 7 se nainstaluje k windows XP.

Já to teda beru jako samozřejmost, že se takhle MS chová, ale poučenej laik to opravdu neví.

Nu co, o data doufám nepřišels, vyřešeno už to máš.

Pavel

Ne o data jsem nepřišel, ty mám na jiném partitionu, s tím už malou zkušenost mám :) Oprava opravdu nešla, a to co psal brtník jsem nezkoušel protože jsem byl zbrklý a šel hned mazat, takže pak už jsem se nedostal na net :) Na druhou stranu to beru jako zkušenost, a už to jen tak nezapomenu :)