
SSD a Sata II, vyplatí se?
Dobrý den,
Přemýšlím o nákupu SSD, ale nejsem si jistý jestli se vyplatí pro desku se Sata II. Chtěl bych na disku provozovat OSX (možná dualboot s W7). Pro data bych využíval HDD 1TB a 750GB. Jde mi hlavně o chod systému. OSX uspává nečinné disky, takže bych si představoval tichý a rychlejší chod. Prosím neřešte jak jsem dostal na neApple železo OSX, jde mi pouze o to SSD.
MB: Asus P5G41T-M LX
Děkuji.
Ano vyplati. SATA3 je stale nezmysel (viac jak 300MB/s nedostanes z tych SSD ani so SATA3, aj ked vyrobcovia niektorych SSD pisu 500 tak fyzicky tolko nedaju)
To je otázka. Toto je screen z mého PC (SATA 3):
Pekne. Ale nezmyselne (write > read???). To mera asi diskovu cache a ne disk. Skus aj nejaky iny test, co ja viem jaky, ja som skusal len hdtach kedysi davnejsie.
So SATA2 by mal teda 300MB/s a realne to viac urcite neda (skus si skopirovat 1GB subor z C: na C: a stopuj sekundy). A aj keby, ten rozdiel je minimalny, a zrychlenie oproti beznemu HDD stonasobne v seek time, aj so SATA2.
Při 1 GB se ta rychlost ještě trošku zvýší k 500 MB/s.
to je tiez nejaka haluz graf. naspodku nejake miliBary, zaujimave :D
4kB Random single (a multi) cislo je smerodajnejsie a tie su hlboko pod SATA2 aj pod SATA1 rychlostou.
No, já pohledám nějaký test, který ti bude konečně vyhovovat.
Nic netestuj proste to pouzivaj :) Ono to v reali ide v zavislosti od okolnosti (kolko sektorov a na jake miesta sa ma zapisovat apod), priemer bude tipujem niekde u 200-300MB/s
Děkuji za odpověď,
Uvažuji o tomto, zaujala mě také pětiletá záruka.
Já mám ten uvedený ADATA a jsem spokojený. Přestože ta značka není zrovna IN mezi SSD a mám ten disk jenom něco málo přes půl roku, takže nemůžu tvrdit, nakolik je nebo není spolehlivý. To ukáže čas. U toho tvého je sice pětiletá záruka, ale to neznamená, že nemůžeš nečekaně přijít o data na systémovém disku. Tomu lze alespoň částečně zabránit zálohováním.