Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VLC: uložení streamu, problém audio, video

Ahoj lidi,

WinXP, VLC (www.videolan.org) a snažím se uložit stream z archivu televize (Nova), stream začíná adresou (schématem) mms, video je ve formátu wmv.

Uložení streamu funguje, ale během nastavování ve VLC je několik voleb včetně překódování audia a videa (nebo bez překódování), na závěr to chce něco jako "formát uložení" (jako mpeg ts, raw, mov, mp4, ...). Daří se mi uložit soubor (staženej jako stream) buď jen s videosložkou (bez audia) nebo naopak. Nedaří se mi audio i video současně (v souboru). Pomůže mi někdo, kdo s tím má zkušenosti?

Pavel

Tohle info se mi zrovna hodí. Zítra si (snad) vyzvednu Yakumo QuickStick dvb-t, do USB a chtěl bych taky použít VLC ve WinXP. A právě bych se zeptal na tvůj OS, protože mám dojem že o VLC autoři psali, že ve Win neumí streamovat z dvb-t karty, ale nejsem si jist jestli z ní umí "grabovat", tj. ukládat na disk - to si samo můžu dohledat, ale kdybys mi odpověděl, ať to mám zaručený.

Pavel

P.S.: Jo a ještě: jakej průměrnej datovej tok "leze" z té digi-tv?

Tak to te bohuzel zklamu, protoze pro prenos stramu do pocitacove site pouzivam linux. V dokumentaci se pise, ze na windows to neumi grabovat ( poustet, potazmo prenaset do site ) vice jak jeden program.. v Linuxu to umi rozebrat cely stream a poustet do site uplne vsechny programy z transponderu.
Ad. PS: Na kanal je to 3-5,5 Mbps na televize, zhruba 500-800Kbps na radia

Aha, z toho by vyplývalo, že ve Win streamovat rovnou z digi-tv jde, to by mi pomohlo - škoda jen toho jednoho programu. Ale možná by šlo (spekulace) prostě spustit VLC víckrát a streamovat z nich...

3-5,5 Mbps mi přijde hodně, myslel jsem max. 4 Mbps, no co se dá dělat. Díky za info.

Pavel