Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připopjení externího disku

Dobrý denm mám externí disk Maxell Hard Drive 2.5", mám case s několika USB porty vepředu i vzadu, ale jde zapojit jen do jednoho tak aby počítač disk vůbec viděl. K externímu disku byl připojen kabel, jeden konec s "malým" USB, ten se připojuje k ex. disku, a na druhém konci je rozvětven na dva s klasickými USB zásuvkami. Všechno to funguje ale jen na jednu - kraší - z nich, a jak jsem napsal, pouze v jedné zásuvce na vlastním PC. Všude jinde svítí, ale počítač jej nevidí. Koupili jsme nový kabel vyhovující, delší, na něj to nejede už vůbec.Děkuji za pomoc a radu. Bára

Jen dodám, že nejlepší je externí disk připojovat do zadních USB portů, právě kvůli útlumu napájení. Většinou disky nepřipojíš na kabel delší jak 1 metr, doporučuje se do 80 cm. Délka se samozřejmě počítá od základní desky, nikoli od USB zástrčky. Pokud máš větší skříň, tak jen kabel uvnitř bedny ze základní desky k předním portům může mít i půl metru...