Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BSOD

Zdravím.

Poslední dobou mívam problem s notebookem. Při hraní her se my často oběvuje BSOD. Zkoušel jsem přeinstalovat ovladače grafiky zatím bez výsledků.

Notebook je Acer Aspire 5552G

Systém je windows 7 x64

Z toho co jsem pochopil že mám asi problém s OAfilt.sys. Pravděpodobně se my povedlo detekovat i kde nastal problém. Nedavno jsem si koupil externí zvukovku Sound Blaster od Creative. Protože mám zničený oba jacky. (Ta zvukovka je USB)
A vypadá to že OAfilt.sys je asi ovladač této zvukovky. Každopadně problémy nastaly až po koupy. Nejsem si ale 100% jist že je to tím.

Dole je obrazek s chybovou hláškou.

Tito lide maji stejny problem
http://forums.creative.com/showthread.php?t=573249
O reseni se tam nepise, pokud jsem to dobre pochopil
Zapis si verze ovladacu vga a zvukovky a stahni z netu odlisne verze (novejsi a starsi) nez mas ted a zkus s tim pracovat. Nejaka kombinace by mohla byt funkcni.
pr.
stejny vga a zvukovka novy driver
starsi vga a zvukovka stejny driver
starsi vga a zvukovka starsi driver
atd....
Jako krajni reseni me napada nova instalace OS vcetne zasunute zvukovky behem instalace OS

pokud jsi ten systém instaloval sám, mohl by být problém v chybějícím driveru chipsetu mb - domácí samoadmini ho zásadně neinstalují. podle verze windows a stáří hw pak něco funguje, něco hůř.
po připojení další periferie může nastat tvůj problém; příčina většinou není ve zvukovce, ale ve špatném pořadí instalace ovladačů (driver chipsetu nebyl první, ovladač usb krámu nebyl instalován před jeho připojením).