Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vytuhování PC

Zdar,

poznámka předem: nejsem odborník.

Mám problém s pravidelným tuhnutím PC - jak při hraní her, přes pouštění videí po běžný provoz.

V prohlížeči událostí jsem našel nějaké chyby, pravděpodobně na tom bude špatně disk, ale speed fan říká, že jsou good (viz obr). Kdyby náhodou někdo věděl co jsou to za chyby a jak je vyřešit (viz obr), tak předem dík za zprávu.

První chybu (WMI) opravíš dle tohoto návodu.
Druhá chyba (nezaveden ovladač SBRE): SBRE.dll je součást balíku Sunbelt AntiMalware. Zkus jej dočasně zakázat, či odinstalovat.
O chybě disku (není připraven pro přístup) se dozvíš něco třeba zde.
K tomu, co psal Prasak, bych ještě dodal - okamžitě si zazálohuj data, co ještě nemáš zazálohovaný a otestuj disk utilitou od jeho výrobce. Tu najdeš na stránkách výrobce disku (stáhni ISO -> vypal na CD -> nabootuj).

Tak jsem si stáhl soft na otestování obou mojich disků (WD a Seagate) od výrobců...udělal všechny možný testy a "bohužel" disky nevykázaly žádnou chybu. Napadlo mě (dle tvýho doporučení "O chybě disku (není připraven pro přístup) se dozvíš něco třeba zde", kerý sem si přečet, že by mohla být chba v řadiči...je to možný/dá se to otestovat?).

A ještě k tomu: "Druhá chyba (nezaveden ovladač SBRE): SBRE.dll je součást balíku Sunbelt AntiMalware. Zkus jej dočasně zakázat, či odinstalovat." Měl bys čas a chuť mi to přiblížit?

Každopádně dík za přínos...

Tak první chybu (WMI) jsem dle návodu opravil (kdyby bylo všechno tak jednoduchý...)

memtest86+ v4.20 žádnou chybu nenašel.

Sestava je následující:
Procesor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core 5400+ 2.80 GHz
Grafika: NVIDIA GeForce CTS 250
Základovka: Gigabyte 6-QUAD MA790FX-DQ6
Zdroj: LC_Power LC6550 v2.2 (papírově 550W) - zdroj je tragédie, já vím, ale mám ho tak 5 let a doteď problém nebyl. Grafiku mám poměrně nově - možná to má souvislost.

Ještě se chci zeptat, jak nejlíp zjistit ty teploty?

Jdu se vrhnout na ty ostatní rady

Zatím díky moc

Ten Sunbelt AntiMalware rozhodně není součást aktualizace Windos, už jsi ho mohl mít třeba předinstalovanej. Podívej se do seznamu nainstalovaných programů. A taky se mrkni, co všechno se spouští po startu Windows - buď Start - Spustit - napiš "MSCONFIG" a stiskni Enter, nebo (lépe) použij Starter.
Že by se chyba v řadiči neprojevila při testu disků, se mi zdá krajně nepravděpodobný.
Spíš vidím - podobně jako mif - problém v tom zdroji, vyzkoušej jiný.
A k těm teplotám - Temp3 (nevím co to je - asi CPU? Nebo čipset?) ukazuje 82 °C, to je docela dost. Podívej se ještě do BIOSu, jestli ty teploty souhlasí a jestli je ta jedna opravdu tak vysoká.