Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 3D brýle k dataprojektoru BenQ MX51

Dobrý den,
vlastním dataprojektor BenQ MX514. Rád bych se podíval na 3d film z DVD. Brýle k tomuto dataprojektoru nabízejí BenQ 3D, nejlevnější za 1800 Kč. Nevíte někdo, nedají se použít levnější a jaký typ. Děkuji za radu. Nechci zbytečně vyhazovat peníze. Tony

Změna předmětu, původně: brýle k dataprojektoru (host)

Myslím, že to bude docela problém, jde o aktivní brýle, které musí být synchronizovány s projektorem. Ty asi levněji neseženeš nehledě na možné problémy s kompatibilitou. Každý výrobce si to dělá po svém...

Máme 3D televizi s pasivními brýlemi za stovku. Po pár demosnímcích stažených z internetu a pár smyčkách na satelitních kanálech leží brýle v šuplíku, i když ta TV umí přepočítávat 2D do 3D a opravdu to nějaký prostor vymyslí - dokonce i při prohlížení fotek z digifoťáku.
Fakt to není až tak dobré, aby nás to přimělo dávat si brýle na nos...
Nehledě na to, že největší problém u 3D filmů je to, jakými kamerami jsou natočené a jak je nastaveno zaostření, protože stačí jen malá odchylka a lidský mozek je z toho hodně zmaten, když musí zpracovávat pro něj nepochopitelné obrazové informace.

Jsem se na tu problematiku ještě jednou koukl a máš pravdu, v Brně mají pasivní brýle, protože investovali do drahého speciálního plátna, na kterém ale (prý) nejde promítat normální 2D film, takže ten kinosál je jen pro 3D.

Mě přijde, že dneska jak film není označený 3D, jako by nebyl. Vzpomínám na Avatar, na kterém jsem byl v IMAXu 3x. Tam to nebylo žádné nucené 3D (přehnaná perspektiva animovaných kousků, muži v černém vypadali, jak by někdo natočil tři nezávislé 2D vrsty a pak je pospojoval jako když se člověk dívá na papírový betlém, Avengers, tam díky střihům a rychlé akci zase než člověk zaostřil, tak už byl jiný záběr), tam to bylo 3D jen tak mimochodem a doslova dechberoucí. Ten film je pouze poloviční bez 3D, až ten třetí rozměr tomu dá ty správné grády.