Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se základními aplikacemi ve Windows 8 + zamrzající systém

Zdravím,
na mém NTB (Toshiba Satellite U400 - 138) mám čerstvě (od 31. 10.) nainstalovaný Windows 8 (a dodávám, že legální verzi ;-)). První den vše fungovalo normálně. Stav se začal zhoršovat včera. Nejprve jsem si všiml, že se mi počítač občas v nepravidelných intervalech seká, a to i přesto, že jej nijak nevytěžuji. Zkoušel jsem sledovat, co se to děje, ve Správci úloh. Brzy ale došlo k tomu, že se mi ho nedařilo spustit. Otevřel se, hned se ukázalo, že "program neodpovídá" a během 3 - 5 sekund se sám vypnul. Občas se mi Task manager podaří spustit, ale většinou až tak po desáté. Už to mi přijde zvláštní - kdyby byl nějak porouchaný, nešel by spustit vůbec, ne? Zkoušel jsem System File Checker (v command prompt "sfc /scannow") - ukázalo se, že jsou některé soubory opravdu porušené ...aplikace je opravila. Po restartu došlo k tomu, že vše chvíli jelo normálně, ale po cca hodině užívání se začalo stávat totéž.
Kromě Task manageru mi obdobně blbne např. Windows Locker (tlačítko WIN + L). Locker se mi ani nezobrazí, ukáže se, že se nepodařilo spustit daný .exe soubor a objeví se rovnou přihlašovací obrazovka.
Je to nepříjemné... hlavně to zamrzání. Už asi 5x se mi počítač sekl natolik, že jsem jej musel restartovat natvrdo :-(

Nevíte někde, v čem může být problém? Někde jsem četl, že by tohle mohl dělat nějaký virus. Zkoušel jsem počítač projet dvěma programy (Avast a Emsisoft Anti-Malware) a i když to asi dvě nákazy našlo, po jejich odstranění je vše stejné...

mám čerstvě (od 31. 10.) nainstalovaný Windows 8...
...i když to asi dvě nákazy našlo

slušný výkon.
hardware nemáš nejnovější, takže w8 by ho měl znát. přesto ti to neustále tuhne - nějaké obskurní pokusy s ovladači?
tvé win8 mají prohlížeč událostí (eventvwr.msc), nebo to ms konečně zrušil, protože se v něm uživatelé win7 zaboha nedokázali vyznat?

Jednalo se o nějaký spyware... ten se chytne raz dva... :-)
HW je starší a W8 opravdu všechny ovládače nainstaloval sám. Pokoušel jsem se instalovat drivery z dvd, které jsem dostal při zakoupení NTB. Ale bylo to zbytečné - většina driverů (u těch nejdůležitějších) mi hlásila, že je už nainstalovaná novější verze. Žádné obskurní pokusy s ovladači jsem neprováděl. Navíc se mi nezdá, že by popsaná činnost mohla mít s tímhle něco společného. I když kdoví :-)

Win8 prohlížeč událostí mají. Dívám se na log pro Task manager. Píše to tohle:

Název chybující aplikace: Taskmgr.exe, verze: 6.2.9200.16384, časové razítko: 0x50107c26
Název chybujícího modulu: unknown, verze: 0.0.0.0, časové razítko: 0x00000000
Kód výjimky: 0xc0000005
Posun chyby: 0x000007fa271fbdb8
ID chybujícího procesu: 0xfe8
Čas spuštění chybující aplikace: 0x01cdb9deb1faab82
Cesta k chybující aplikaci: C:\Windows\System32\Taskmgr.exe
Cesta k chybujícímu modulu: unknown
ID zprávy: efe47813-25d1-11e2-be6e-001e68b7549e
Úplný název chybujícího balíčku:
ID aplikace související s chybujícím balíčkem:

Ale samozřejmě mi to nic neříká...:-D

Dodatek: Zde je chybová hláška pro další padající aplikaci:

Název chybující aplikace: LogonUI.exe, verze: 6.2.9200.16384, časové razítko: 0x5010a7f4
Název chybujícího modulu: unknown, verze: 0.0.0.0, časové razítko: 0x00000000
Kód výjimky: 0xc0000005
Posun chyby: 0x000007fb56cc6ac8
ID chybujícího procesu: 0xa08
Čas spuštění chybující aplikace: 0x01cdb9184ad7c293
Cesta k chybující aplikaci: C:\Windows\system32\LogonUI.exe
Cesta k chybujícímu modulu: unknown
ID zprávy: 88a50593-250b-11e2-be67-001e68b7549e
Úplný název chybujícího balíčku:
ID aplikace související s chybujícím balíčkem:

Jednalo se o nějaký spyware... ten se chytne raz dva...

jak u koho.
zřejmě právě takovým lidem jsou určeny čerstvé windows, staré jeden týden - ti ani nepoznají že jim systém bez prvního servicepacku nefunguje, považují to za vlastnost.

pokud ani jejich vlastní (správně použitý) příkaz "sfc /scannow" nepomohl, pak se ti buď podařilo nový systém za 3 dny totálně zničit, nebo dal ms na trh zmetek a ty můžeš windows 8 zkoušet u prodejce reklamovat.

vrať se k normálním windows 7, disk rozděl na systém + zbytek, protože nejspíš ti spadne pod rukama i ten a je zbytečné kvůli tomu pokaždé formátovat i data.

Jak jsem psal, příkaz "sfc /scannow" pomohl, ale pouze dočasně. Napsal, že byl daný soubor opraven, což se projevilo po restartu tím, že Task manager jel. Ale pouze dočasně... po několikaminutovém užívání začal prostě zase selhávat.
Na svém NTB jsem dříve používal Win 8. Pak jsem si na zkoušku stáhl a nainstaloval testovací verzi Windowsu 8. Oboje mi fungovalo normálně... tak nějak jsem si na ten systém zvykl ...finální verze, kterou jsem ale instaloval, mi začala dělat tohle. Nedokážu si to nijak vysvětlit.

Někde jsem se dočetl, že chyba "0xc0000005" může naznačovat nějakým způsobem poškozené registry... jak to ale vyřešit fakt nevím. Zkoušel jsem Advanced system care, ale nepomohlo...:-(

Zkusím si s tím ještě pohrát a zítra případně zkusím reinstalaci...

Zkoušel jsem System File Checker (v command prompt "sfc /scannow") - ukázalo se, že jsou některé soubory opravdu porušené ...aplikace je opravila. Po restartu došlo k tomu, že vše chvíli jelo normálně, ale po cca hodině užívání se začalo stávat totéž.

Nie je bezne, ze subory su kratko po instalacii porusene.
Su dve moznosti: "skodna" alebo harddisk ma problemy. Kedze "skodnu" si uz riesil, chcelo by to test harddisku.
Stiahni si testovaci program priamo od vyrobcu Tvojho harddisku vyrob si bootovacie medium. Testovat systemovy harddisk z beziaceho systemu je blbost.