Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook: teplota?

Měl jsem už několik notebooků a nikdy jsem teplotu nesledoval a nikdy jsem ani neměl problémy (nebo jsem o nich aspoň nevěděl). Teď mám SW co mi hlídá teplotu procesoru a disku, při nastavení šetřícího profilu mám teplotu procesoru 59°C a disku 56°C (u grafiky nevím). Jsou tyhle teploty v pořádku nebo je to moc?

Pavel

Bude to sice znít hloupě, ale těžko říct zda se točí. Je slyšet jen takovej jemnej šum na pozadí (snad větrák, ale krk za to nedám). Ten NHC kterej používám na nastavení profilů ("podtaktování"), neukazuje žádný info o větráku. Speedfan mi neukázal taky nic, jen teplotu disku (stejná hodnota jakou ukazuje NHC).

Pavel

Necítím. Zdá se, že teplej vzduch odchází "samovolně". No snad mi větrák neodešel, musím to nějak zjistit.

Pavel

P.S.: Motherboard monitor se ptá na základní desku, protože se nemůžu podívat dovnitř (notebook), hledal jsem na netu, ale jediný co jsem našel je označení čipové sady (a to asi nestačí, neboť jsem ji nemohl najít ve výběru zákl. desek) Mobile Intel 945 PM Express Chipset.

Já se trošku přživím, jem mi to tak bokem řekněte. Ono to s tou teplotou souvisí i nesouvisí. Takže:
"Jak dlouho vydrží běžet notebook v kuse? Nezavaří se při běžném provozu a nastavení po dejme tomu osmi hodinách (napájen ze sítě)? Dají se o tom někde nasosat rozumy?

Souhlasím s hostem, někdy jsem měl notebook (teď už ne) zapnutej od rána do večera, pravda s přestávkama a neměl jsem problémy (nebo o nich nevěděl).

Myslím, že HW má něco jako "tepelný pojistky" v tom smyslu, že než by se nechal poškodit vysokou teplotou, prostě vypne notebook.

Pavel