Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vírus

Čaute, môj mladší brat zrejme niečo sťahoval ako je jeho zvykom a zrazu po štarte windowsu mi nechce ukázať plochu. Mám len čiernu obrazovku a vidno len myš, ale funguje aspoň správca úloh :D, skúšal som taktiež cez safemode ale je to to isté.. nedá sa nejak zapnúť skenovanie aby mi ten vírus našlo alebo nejaké iné riešenie? diky

nenastartoval ti explorer.exe
pokud jsi vyšší level než mladý blbý bratr, můžeš spustit prohlížeč událostí (eventvwr.msc) a začít řešit chyby.
spusť si správce úloh + automaticky spuštěných programů (lepší je nějaký pořádný codestuff starter, nebo process explorer + autoruns) a najdi škodnou.

jestli to s tím levelem nebude tak žhavé a současný antivir ničemu nezabránil, vypal si boot cd, nastartuj z něj, nastav kontrolovaný disk a odviruj.
nebo disk přidej do jiného pc a tam ten tvůj odviruj / odspywaruj / odrootkituj.

hloupému bratrovi v každém případě nastav omezený účet a správcovský účet zahesluj, nebo se nauč po něm odstraňovat škody.