Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Google Picasa - Ako nastaviť vlastné adresáre s obrázkami?

Po nainštalovaní Picasy som dostal na výber, či chcem len import obrázkov z Mojich dokumentov alebo z celého počítača. Keďže som nemal záujem o žiadnu z možností odklikol som to (keďže možnosť neimportovať chýbala) a chcel som to hneď zrušiť. Importovanie sa zrušiť nedá a ešte teraz mi to na pozadí prebieha celý počítač. Na ľavej strane mi naskakujú adresáre, kde boli nájdené fotky. V menu v časti Nástroje / Správca priečinkov... som všetky adresáre vyhodil a dal som len adresár, ktorý som mal záujem tam pôvodne dať. Samozrejme import prebieha veselo ďalej. Potrebujem to zastaviť, adresáre z ľavej časti vymazať a spustiť import len z mnou vybraného adresára. Pomôže mi s tým prosím niekto? Už mám z toho poriadne nervy.

Keď tak pozerám, čo to dokáže, tak sa mi to celkom páči, ale od hnevu už zeleniem. Ešte by ma zaujímalo, či to k vybraným obrázkom dokáže priradiť aj nejaké vyhľadávacie kritériá. Povedzme, priradím k niektorým obrázkom atribút Fero a ďalším a prípadne aj niektorým z tej prvej skupiny atribút Svadba. Pootm dám hľadať fero svadba a nájde mi len prienik. Takisto by ma zaujímalo, čo to môžem s danými atribútmi vypáliť a potom podľa atribútov hľadať už priamo na DVD. Ale to asi bude zrejme na ďalšiu otázku. Skôr sa s tým pohrám a zistím sám, čo to dokáže.