Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VB6 - zdrojový kód pro zjištění teploty CPU,GPU,HDD

Dobrý den,

Chci se zeptat zda by někdo poskytnul zdrojový kod do VB6 pro zjistovaní teploty CPU,GPU,HDD a spousty dalších komponent v počítači. Chci si postavit program, který mi tyto udaje bude ukládat, protože pravděpodobně kvuli překročení teploty dochází k častému restartování počítače. Pouštím si na to Everest který mi tyto teploty ukazuje, ale neukládá udaje a tak nemohu zjistit co se vlastně děje.

Pokud zadám do Googlu zjištování teploty CPU a podobné výrazy, navádí mě to na externí teplotní čidla, nebo jsou to utilitky které neumí ukládat průbeh, což bych chtěl. Dle mého názoru by to měla být nějaká funkce z knihovny DLL, jenže neznám která to je.

Předem děkuji za pomoc.

Změna předmětu, původně: Zjištění teploty CPU,GPU,HDD (host)

Pak budeš muset studovat.
Něco najdeš ve WMI, kód pro čtení WMI informací si určitě najdeš.
Další informace budou poskytovat jednotlivé základní desky, k nim si budeš muset sehnat knihovny, pokud je výrobce poskytuje a tam už to bude horší - detekovat výrobce, případně typ čipu, který sleduje tyto údaje a podle toho se zachovat.

dik, podívám se, ale chut to delat sam me neopusti, protoze me to bavi. Ted jsem zacal zvladat knihovnu openGL, delam v tom titulky pro film jednoho kamarada a pochvaluje si tu jednoduchost, protoze je to delane podle jeho predstav