Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ktory z browserov ma najrychlesie renderovanie

vysiel celkom zaujimavy test - test-rendering-time, ktory preveri, aky rychly je vas prehladiadac. ku kvalite testu sa nebudem vyjadrovat(nevidim do kodu), ale podla casov to vyzera, ze renederovanie vasho prehliadaca preveri celkom slusne.
u mna je poradie nasledujuce:
1. opera 9.0
2. ie 6.0 sp2
3. mozilla 1.7.12
4. posledny cize u mna 4. ff 1.5.0.6

este by ma zaujimalo, ti co maju v ff vela extensions, skuste urobit test v self a normalnom mode, nech sa na jazyk xul pozrieme z blizka. hlavne o kolko spomali native ff. :-)

p.s.: odporucam vypnut vsetky programy, aby vysledky boli co najmenej skreslene.

                         1   2   3   4  Spustené programy na pozadí
Firefox 1.5.0.3         42  52  59  60  TC
Opera 8.5               60  51  59  56  TC, FF
Internet Expolorer 6.0  81  64  66  62  TC, FF ,Opera

Vo FF mám:
PDF Download
Flashblock
Talkback - to som kde vzal?::)
Tab Mix Plus
Cookie Extras - zbytočnosť a už sa to dávno chystám zrušiť
Screen Grab!
CookieCuller - ďalšia zbytočnosť (nepostrehol som rozdiel)

No a ešte si dovolím trochu ripnúť na stranu autorov testu. Je mi jedno ako rýchlo mi renderuje prehliadač, pretože v teste jednoznačne víťazí FF s tesným náskokom, ale stránka je lepšie "čitateľná" v Opere, nakoľko ju hneď zobrazuje. Podobný problém je so stránkami s tabuľkami, kde IE značne zaostáva. Ani nie tak v rýchlosti ako v neskorom zobrazení tabuľky. Mnohokrát som už klikal vo FF na odkaz v tabuľke, ktorá ešte nebola celá zobrazená a pri IE by som ešte čakal a civel do prázdna. Predpokladám, že mnohí chápu, čo tou kritikou chcem povedať. No a aby som nezabudol, ak sa vypne reklama, tiež to zobrazenie stránky urýchli. Takže zbytočný je test, keď subjektívne dojmy sú zvyčajne "silnejšie".;-)

P. S.: Časy sú uvedené v sekundách pre 4 testy.

z netu:
Firefox (1.5.0.6) 16.2 - 30.6
Opera (9.01) 9.5 - 14.0
Konqueror (3.5.2) 10.7 - 12.8
links (2.1pre20) -g 0.9 - 2.3 (trva to uricte dlhsie, ale skript pise taketo casy)
"test download time" (wget) 4.8s - 10.0s (je toho skoro 800KB)

zo suboru:
Firefox 16.7 - 20.0
Opera 9.6 - 11.7
Konqueror 7.5 - 8.6
links -g 0.9 - 1.9 (fakt to zobrazi velmi rychlo)

Na pozadi bezi rebuild systemu (Firefox a links uz rebuildovane novou verziou GCC su, Konqueror nie, Opera nie je open source), takze to skreslene je. Firefox je pomaly aj pri normalnom surfovani, preto ho tu nepouzivam.