Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Veřejná IP a Port Forwarding, DMZ

Dobrý den,

Když mohu například udělat FTP server, herní server na svém PC pomocí port forwardingu (aby byl dostupný z netu) a můžou se tam připojit hráči z celého světa, znamená to, že má mám veřejnou IP? Trošku jsem četl a všude je napsané že pokuď mám např. v ipconfigu napsané 192.168.0.104 mám neveřejnou IP. A DMZ. Když to povolím, tak jsou otevřené všechny porty a daná IP je dostupná z celého internetu-je to pravda a je tento pojem správný?

Děkuji!

Když mohu například udělat FTP server, herní server na svém PC pomocí port forwardingu (aby byl dostupný z netu) a můžou se tam připojit hráči z celého světa, znamená to, že má mám veřejnou IP?

Opačně, ne? Ten nebo to, co Ti dělá port forwaring to dělá protože tu veřejnou IP nemáš a má jí Ten nebo to.*

* - případně Ta, ale lidské samičky málokdy konfigurujou sítě

Takže pojem Port Forwarding nijak nesouvisí s Veřejnou IP? Mám v tom docela zmatek. Od Wikana jsem to pochopil tak, že veřejnou IP má router a za routerem jsem neveřejný, k tomu tudíž slouží Port Forwarding, aby otevřel porty. Nebo se mýlím?