Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows nenabehne s dalsim diskem

Klasická nepochopitelná věc: po normalním vypnutí windows nechtějí naběhnou s mým druhým diskem. Skončí v modré obrazovce a hlasí jakousi HKEY chybu. Disk je ovšem plne funkční konzistence v poradku a proveřen několika antiviry. V jiném počítači s ním naběhne windows bez problému. Zkusil jsem vymazat z disku Volume information a recyled, stejne jsem udělal i na svém systémovém disku. NEPOMOHLO
Skoušel jsem i master i slave i samotny s mechanikou. Bez disku win naběhnou bez problemu.

Pokud ma někdo nejaky nápad budu velice vděčný.

Nejake INFO:
AMD 3500+
A8N-SLI
System disk: SATA jediny SATA v PC
Dalsi disk IDE (ten problemovy) jediny IDE disk v PC, na kabelu je spolu s mechanikou.

podle mě je na tom druhém disku taky nějaký systém, ale nainstalovaný pro jinou desku a tvá deska má špatně nastavené pořadí priority startovacích disků, a v případě, že je tento disk připojen, se pokouší nastartovat z něj namísto tvého disku, což logicky nemůže dopadnout.

ono to je v zásadě jednoduché, stačí si udělat/sehnat nějaký Live-CD s WinXP a hned budeš vědět, co se to vlastně děje.

Stále si myslím, že problém je někde ve spojitosti s hardwarem a "přesunem" disků nebo oddílů.

Jakou máš desku a jak jsou na obou discích organizovány oddíly? (počet a typ a kde jsou windows uložena - primární/rozšířený)

Ještě bych se podíval do manuálu, kde mohou být ATA disky. Např board GA-8I945Pro má přímo psáno,že na IDE1 mohou být jen CD mechaniky a disky až na Raid řadiči.Taky jsem se dost potrápil, než jsem si to přečetl.Samá modrá smrt. Předpokládám, že když tam dáváš jen jeden ATA disk, že ho dáváš taky na IDE1.Druhá věc která mi napadá, jestli tam už nějaký disk fungoval.Skoro měsíc jsem se pokoušel přidat druhý disk do nového počítače a nakonec byl vadný řadič a reklamace boardu to vyřešila. Hodně zdaru