Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno adsl router draytek 2600 a vpn

robil uz niekto na tom vpn tunel? nejako mi nie je jasne ako prebieha autentifikacia a ako draytej vytvori ca pripadne key pre klienta a zatial to vyzera tak ze tunel bezi len medzi lan to lan cize draytek-draytek (aj to len teoreticky podla navodu).
ja vsa potrebujem spravit tunel pc-draytek kde bezi openvpn

Zřejmě jde o to, že nepoužíváš čárky a pak se to hůře čte. Nejsem žádný síťař, ale co si vzpomínám, když jsme my dělali openvpnko, tak mě nemuselo zajímat, co je kde za jaký router. Jenom u toho, kdo dělal server, stačilo forwardnout port, co používá OpenVPN. Takže asi tomu, co potřebuješ, moc nerozumím. Ale rozčárkovat se umím. :-D