Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hesla Vista RC1

ziskanie hesiel do systemu MS Vista RC1 je trochu komplikovanejsie,
zda sa, ze momentalne je plne pouzitelny len Proactive System Password Recovery 4.9 od Elcomsoftu -dokaze importovat hash hesla zo systemu a dekodovat SAM+SYSTEM, napr. Cain a SAMInside zlyhali uplne

Ludia maju pouzivat normalne hesla (napr. 10znakov a viac), a potom zlyha uplne kazdy jeden takyto program :-)
Ak zabudnes heslo tak si ho resetni (predpokladam ze na to budu tooly), je to jednoduchsie.

P.S. ale je pravda ze v pripade pouzitia kryptovania suborov to je ale myslim nanic...

mne neslo o zlyhanie na zaklade "sily" hesla ale o to, ze nedokazali ziskat hash hesla t.j. schema LM,NTLM zostala zachovana ale zrejme sa zmenil sposob ulozenia hash-ov v pameti a registroch
Alfanumericke heslo NT sytemov do 14 znakov je otazka par hodin v pripade pouzitia rainbow tables par minut, pokial sa uklada LM hash, co defaultne plati pre vsetky doterajsie NT systemy.
Vista uz uklada len NTLM hash.

co sa tyka kryptovania, tak napr. v pripade EFS sa nekryptuje systemroot, takze je stale pristup k systemovym suborom a teda aj k hash-om hesiel

Ja rozumim. Ale ted je Vista ve stadiu beta, takze M$ muze kdykoliv bez problemu zmenit zpusob ukladani. Na podobne nastroje je cas, az vyjde plna verze a zpusob ukladani bude jiz hure menitelny.
Takze osobne verim tomu, ze autorum funguji jejich nastroje i na Vista a cekaji na oficialni release.