Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DHCPD.CONF pomoc pri konfig.

zdravim,

darilo sa mi nakonfig. dhcpd.conf subor, pokial som nezacal zadavat rezervovane pridelovanie
IP adries pre konkretne MAC adresy, t.j. ked som dal prvu definiciu pre pevnu IP => start dhcpd OK, ale ked som pridal druhu definiciu pre inu pevnu IP, nechce to nastartovat.

t.j. otazka: neviem ako zapisat viac ako jednu definiciu pre viac ako jednu pevnu IP
(v manualoch su priklady len pre jednu definiciu)

budem rad, ked mi napisete kratky priklad viacerych pevnych definicii

diky vopred.

nasl. priklad uz nefunguje (pre viac adries) (kde je chyba???)

dhcpd.conf:

host haagen {
  hardware ethernet XX:XX:XX:XX:XX:X1;
  fixed-address 10.xx.xx.x1;
}

host haagen {
  hardware ethernet XX:XX:XX:XX:XX:X2;
  fixed-address 10.xx.xx.x2;
}

------/

[mod]doplnený tag code a odstránené prázdne riadky (los)[/mod]

pre buducnost...pokial chces aby dhcpd prideloval vsetko co ma nastav nieco taketo:
ddns-update-style none;
authoritative;
subnet 10.100.0.0 netmask 255.255.255.0
{
option routers 10.100.0.1;
option domain-name-servers 10.100.0.1, 10.100.0.2;
option netbios-name-servers 10.100.0.1;
option domain-name "mojasiet.sk";
range 10.100.0.100 10.100.0.110;

host prvyhost {
option domain-name "mojasiet.sk";
hardware ethernet 00:00:E4:00:BF:00;
fixed-address 10.100.0.3;
}
......
}

myslim ze co ktory riadok znamena chapes
inak dhcpd pri starte ti napise ktory riadok mas zle...ja tipujem rovnaky hostname?

to je sila... uz vidim, co som nepochopil....

-to "haagen" nie je povinna syntax, ale variabilny hostname, ked to vidim, uz je mi to jasne,..
-(to asi preto, lebo vo vsetkych ukazkach bolo to slovo "haagen" )
-tiez som mohol citat aj obsah, nie len syntax,.. diky moc a sorry za blbu otazku...