Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přestaly fungovat některé asociace - čistá OS nepomohla...

OS: WinXP Home SP2, všechny aktualizace. Aplikace: ACDSee 3.1, MSOffice 97 SP2
HW: P4/3GHz, 1GB RAM, pagefile na jiném HDD 1,5GB, ATI850XT, disky 2*160GB, 1*300, LG GSA4163B fw A102, Audigy2 Platinum eX
Zabezpečení: Router s NATem, Sunbelt Kerio FW (cca 14 dní, předtím "původní" Kerio), Ad-Aware, SpyBot, MS Defender, AVG 7.1
--------------
Začalo mě zlobit spouštění některých programů poklepáním na asociovaný soubor - *xls, *doc (*ppf funguje!!) a soubory z obrázky (*gif, *bmp, *jpg, případně další). Jedno zda z Total Commanderu nebo z Průzkumníka/Exploreru. Spustím-li ACDsee, obrázky můžu procházet normálně. Totéž platí u Excelu či Wordu.

"Zlobení" = následující činnost počítače:
1) ikonka kurzoru je dlouho ve stavu přesýpacích hodin (desítky sekund), nakonec se asociovaná aplikace milostivě spustí.
2) Ve Správci úloh (při spuštění kliknitím v TC na soubor) jsou dva řádky Total Commander - neodpovídá. Pokud spouštím z Průzkumníka, je tam 2x Složka - neodpovídá. Vytížení procesoru je v jednotkách % (1,2,3...)

------------
Zkoušel jsem přeinstalovat Windows. Formát céčka, instalace WinXP SP2, nastavení hw, kompletní Windowsupdate, instalace TC, ACDSee, instalace AV, FW, antispy..., MSO97 + SP1 + SP2 > ...a zase to samé 3-[ Prostě poklikáním na soubor je spuštění asociované aplikace uprpení, pokud se vůbec podaří... Čili reinstalace byla k ho*nu ]:(

Ghostem jsem se vrátil do stavu před instalací.

Zajímavé, že jiné asociace jdou normálně: zvuky (jakékoliv, mp3, ogg...), videa (avi, divx, mpg...), či další aplikace se svými specifickámi asociacemi (FormFiller...) běží naprosto normálně. Také spuštění (třeba) Excelu tak, že se spustí excel.exe a v něm se dá Otevřít.. je normální (behem okamžiku).

Zlobí to pár dní... mám podezření na nějakou aktualizaci - ale čeho? ::) Poslední Windowsupdate bylo docela dávno, vypnutí antiviru, MS Defenderu či firewallu (KPF) nic na tom (ne)spouštění nezmění.

Že by nějaký neblahý vliv posledních update XP a starých MSO97? Po odinstalaci MOS97 a projetí PC RegCleanerem se nic nezměnilo... asi zůstaly pozůstatky zahnízděné v registrech... (to teď píšu o té čisté instalaci XP, kde kromě ovladačů (MB, ZK, GT, tiskárny...) byl jen Total Commander, Acrobat Reader 7, AVG7, SpyBot, Defender, Sunbelt Kerio, Ad-Aware, Foobar2000, Firefox, ACDSee a Office97.... a kompletní Windowsupdate (vč. Framework.NET 1.1).

Nenapadá vás někoho, co s tím? :-?

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny